0

Збори активістів мечетей та громад Донбасу

7 січня 2012 року в мечеті Донецького ісламського культурного центру відбулися збори активістів мечетей та громад Донбасу. Серед 55 учасників були представлені імами мечетей і представники мусульманських громад таких населених пунктів Донецької та Луганської областей, як: Донецьк, Макіївка, Торез, Сніжне, Константинівка, Краматорськ, Шахтарськ, Луганськ, Стаханів, Кировськ, Червоний Промінь, Брянка, Горлівка, Антрацит, Алчевськ і Свердловськ.

Відкривши збори декламуванням Священого Корану, організатори представили учасникам розроблений Донбасівським відділенням ВАОО “Альраїд” план спільної роботи в 2012 році.

Звісно, жодне планування неможливе, доки немає результатів діяльності організацій за минулий період. Учасники проглянули слайд-шоу про роботу, виконану Донбаським відділенням ВАОО “Альраїд” за 2006-2011 рр. Окрім цього, кожна з громад надала звіт про свої досягнення за 2011 рік.

Підбиття підсумків

За роки діяльності Асоціація стала впливовим об’єднанням, завоювавши довіру приватних і державних осіб. Одним із досягнень є й те, що її діяльність знаходить підтримку у влади. Успіх організації пояснюється принципами її роботи.

Асоціація, у тому числі і в особі своїх структурних підрозділів, прагне дотримуватися такого співвідношення між просвітницькою і добродійною діяльністю, щоб друга була складовою частиною і засобом реалізації першої.

Саме тому у вищезазначених населених пунктах громади мусульман прагнуть показати себе з кращого боку: допомагають місту, дитячим будинкам, влаштовують суботники; крім того, проводяться заняття для дітей, організовуються літні табори відпочинку для дітей і жінок; влаштовуються збори в мечетях.
Ця діяльність не залишається без уваги ЗМІ: про них пишуть у газетах, а також запрошують представників громад для участі в передачах на регіональних телеканалах.

Були розглянуті й проблеми низки громад, такі, як низька активність мусульман і відсутність їх участі в суспільному житті населеного пункту, а також низька відвідуваність п’ятничної молитви віруючими. Проте, у цьому є й обнадійливий момент, адже більшість мусульман, які колективні молитви все ж відвідують і прагнуть бути активними членами общини, – молодь і діти.

Учасники з’їзду обговорили ці та інші існуючі проблеми, а також затвердили план з їх подолання. Визначилися також з методами: окрім культурно-просвітницьких заходів, що мають на меті ознайомити з Ісламом послідовників інших конфесій для поліпшення взаєморозуміння і спільної роботи задля суспільства, а також створення і зміцнення партнерських стосунків з органами влади і місцевого самоврядування, заплановано досить великий обсяг роботи і всередині самої громади.

Збереження сім’ї та виховання молоді – вклад у майбутнє

За підсумками обговорення, було прийнято рішення розширити культурно-просвітницьку роботу серед мусульман.
Варто, у першу чергу, турбуватися збереженням цінностей мусульманських сімей в сучасному суспільстві з його спокусами і дозволеністю; збереженням віри, традицій і гідним вихованням підростаючого покоління. Була також намічена низка заходів, направлених на формування у молоді відповідальнішого ставлення до такого важливого кроку, як вибір подружжя і створення сім’ї.

Окрім цього, заплановано збільшення кількості недільних шкіл, різноманітні конкурси із знання Ісламу і культури мусульманських народів, спортивні змагання, конкурси читців Священого Корану, організація таборів відпочинку для дітей і молоді.

Для підростаючого покоління заплановано й створення додаткових клубів ісламської молоді. Їх кількість буде збільшена до семи. Окрім цього, раз на два місяці проводитиметься загальнодонбасівський клуб, а також семінари і лекції. Окрім культурних і спортивних заходів, учасники клубу заохочуватимуться до колективного дотримання посту, регулярних відвідин п’ятничної молитви, участі в суботниках.

Для підвищення рівня освіти і поліпшення фізичної форми віруючих, при кожній громаді заплановано створення бібліотек і спортивних залів, оснащених усім необхідним.

Організатори заходу висловлюють свою подяку всім, хто відгукнувся на запрошення, приїхав і взяв активну участь в роботі з’їзду для блага як мусульман Донбасу, так і суспільства вцілому.

собкор

Підшито до: Лекції та хутби, Новини Мітки: , , , ,

Схожі записи