0

Про найкращого з людей

Muhammad_PBUH_by_SoulFlamerУ цей місяць Рабі аль-Авваль, місяць коли народився Пророк Мухаммад (мир йому і благословення), хочеться більше говорити про великого, гідного, кращого з людей. У аяті Корану Всевишній Аллаг говорить: «Мухаммад — не був батьком кого небудь з ваших чоловіків, а Посланцем Аллага і печаткою пророків. Воістину, Аллаг знає про все». (Коран, 33:40)
Посланець Аллага (мир йому і благословення) народився в понеділок 12 Рабі аль-Авваль в Мецці. Коли пророка запитали, чому він дотримується посту по понеділках, то він відповів: «У цей день я народився і в цей день я був направлений до людей, і в цей день мені був посланий Священний Коран». Тому для кожного з нас, для кожного мусульманина, для кожного, хто свідчив, що немає Бога, крім Аллага — ця людина має бути найдорожчим й найближчим. Воістину, кожен з нас повинен любити Всевишнього Аллага більше за все, а після цього нашого Пророка Мухаммада (мир йому і благословення), бо насправді він більш гідний, ніж будь-хто. Божий Посланець віддав всі свої сили, все своє життя, все, що у нього було заради єдиного — щоб кожна людина увірувала, мала можливість для порятунку, прийшовши до Ісламу, щоб кожна людина почула слово Всевишнього Аллага — Священний Коран. Мухаммад витратив все своє життя, все своє здоров’я, всі свої сили, все своє майно заради нас з вами. І на його вірі, на його старанності, на його вірності Всевишньому Аллагу тримається вся наша мусульманська релігія. І той заклик, з яким він вийшов, який він доніс до людей через наші з вами серця крізь століття, тисячоліття продовжує жити. Кожен з нас несе в серці частину цієї віри, частину цього заклику, і ми з вами продовжуємо велику місію Пророка (мир йому і благословення). І він не жадав для себе а ні слави, а ні багатства. Він просив тільки щоб Всевишній Аллаг помилував його і його умму, тобто нас з вами.
Коли у Мецці народився Посланець Аллага (мир йому і благословення) його дідусь узяв свого новонародженого онука на руки та обійшов з ним навколо Кааби, давши йому і’мя Мухаммад. А сам пророк Аллага (мир йому і благословення ) сказав: «У мене є п’ять імен. Я — Мухаммад і я — Ахмад , і я — Аль Махи, (той яким Всевишній Аллаг зітре невіру). Я — Аль Кашира, що збирає, (тобто той, у ніг якого будуть зібрані люди в Судний день) і я – Аль Акиб, (тобто що йде слідом, той, після якого вже не буде пророків)» .
І дійсно, все, як він сказав, так і сталося. Він був печаткою пророцтва. Людиною, на якому Всевишній Аллаг завершив своє Одкровення. І ми —умма Мухаммада, ті, що увірували і пішли за ним. Саме тому ми, мусульмани, зобов’язані жити за законами Аллага і продовжувати цю велику релігію, місію яку розпочав пророк Аллага (мир йому і благословення ).
Посланець сказав: «Воістину я був записаний перед Аллагом як останній пророк ще в той час коли Адам був глиною, позбавленою духу, і я повідаю вам про початок — це мольба пророка Ібрагіма…».
Як ми пам’ятаємо з Корану пророк Ібрагім звернувся до Всевишнього Аллагу з мольбою щоб з його потомства була умма віруючих і Господь відповів на цю молитву — з потомства Ібрагіма вийшов останній пророк і умма вірних. І далі йдеться в хадисі … «Це радісна звістка пророка Іси …». Як ви знаєте в Священному Корані Аллаг говорить про те, що пророк Ісус попереджав: «…після мене прийде посланець ім’я якому Ахмад». І пророк говорив: «Я —Абу Хамад і я — Ахмад» і перерахував свої інші імена. І це радісна звістка яку передав пророк Іса про те, що після нього прийде ще один пророк він же останній пророк Аллага. І пророк продовжував: «і те що побачила моя мати у сні коли народила мене. Побачила, що з неї вийшло світло, що осяяло палаци Шама». І дійсно так сталося. Світло — це пророк Мухаммад, його світло продовжує по сьогоднішній день поширюватися по всьому світу. По всьому світу продовжується ісламський заклик, будуються мечеті і збираються мусульмани. Це світло про яке сказано в хадисі продовжує опромінювати всю землю.
Всім відомо, що посланець Аллага народився в аравійській пустелі у священній Мецці. Доречно зауважити, що навколо Аравії існували розвинуті цивілізації: Єгипет, Візантія, Персія та інші. Ці держави мали високий рівень розвитку і тільки араби залишалися таким островом, далеким від цивілізації. І не дивлячись на всі негативні моменти, що існували в арабському суспільстві, Всевишній Аллаг спеціально приготував цих людей до того щоб вони прийняли світло Ісламу і пішли з ним. Більшість з них були бідняками. Розводили тварин, торгували. Вони жили в суворих умовах пустелі у них не було палаців, за які вони трималися б, і у них не було багатств якими вони збагачувалися. Це були люди, які не знали високорозвинених релігій і філософій і саме до них Всевишній Аллаг посилає свого пророка.
Але ж Всевишній Аллаг нічого не робить даремно. У Нього на все — мудрий божественний план. Дійсно, коли ці люди увірували, коли вони стали кращими мусульманами. А пророк Мухаммад ( мир йому і благословення) казав: «Кращі з вас до Ісламу будуть кращими в Ісламі». Той хто був хоробрим і сміливим до Ісламу, став великим полководцем після навернення. Ми можемо згадати дядька пророка — Хамзу, сподвижників Халіда ібн Валіда, Омара аль Хаттаба — всі вони були великими полководцями. Ті, хто були шанованими прийнявши Іслам, стали ще більш шанованими. Ті, хто був щирий, прийнявши Іслам, стали великими проповідниками і знавцями Корану. Аллаг підготував цих людей, щоб серед них з’явився пророк і вони увірували. І їх було не зупинити. Вони не дбали про мирське, бо несли світло Ісламу. Сподвижники розійшлися по світу для того, щоб передати ісламський заклик, щоб навчити людей Ісламу, щоб донести до людей аяти священного Корану. Ці люди стали безстрашними. Ці люди — сподвижники пророка Мухаммада, мир йому і благословення.
Всевишній Аллаг обрав цих людей для того, щоб вони стали тим фундаментом, на якому по сьогоднішній день будується наша велика ісламська цивілізація. І вони донесли заклик, який почули від пророка до всіх, до кого вони приходили. А наш з вами обов’язок продовжувати його розповсюджувати. Ми продовжувачі цієї великої ісламської традиції. На нас дивляться люди. Вони не читають наших книг, не знають, що сказано в Корані, але сьогодні, дивлячись на мусульман, вони бачать образ релігії Іслам. Саме тому мусульманин просто зобов’язаний бути у всьому зразком, він має завжди морально та духовно себе вдосконалювати. Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб бути зразком нашої великої духовності, нашої релігії, нашої культури.
Посланець Аллага (мир йому і благословення) сказав: «Мені було надано перевагу перед іншими пророками в шести речах: здатність вкладати багато сенсу в небагато слів, мені було надано підтримку страхом (боялися вороги), і мені був дозволений військовий видобуток, і вся земля була зроблена для мене місцем для здійснення молитов і засобом очищення, і я був посланий до всіх людей, і мною була завершена череда пророків, і в день Суду не за ким не прослідує стільки людей, скільки піде за мною, і я буду першим з тих хто постукає у ворота Раю» .
Ми, мусульмани, повинні любити пророка Мухаммада більше, ніж будь-кого з людей, що жили і живуть на Землі. Ця людина залишила нам настанову як ми повинні жити, щоб досягти щастя і успіху в цьому житті, і милості і прощення Всевишнього Аллага в житті наступному. Тому нам необхідно зміцнювати нашу умму: об’єднатися навколо того, що нас об’єднує і залишити те, в чому у нас різні думки. Ми маємо Коран — слово Всевишнього Аллага. У нас є сунна Пророка — хадіси. У нас є спадщина самих великих і видатних ісламських вчених, тримаючись за це ми будемо єдиною, консолідованою сильною та освіченою уммою — справжньою спільнотою вірних мусульман.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Проповіді

Останні записи