0

Муфтій ДУМУ «Умма»: плідна зустріч з науковцями

Sequence 08.Still00425 березня в Інституті філософії Національної академії наук України муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов зустрівся з представниками наукового співтовариства. На зустрічі були присутні більше 20 викладачів, доцентів та докторів наук НАНУ. Серед них — доктор філософських наук Олександр Саган, професор, Президент української асоціації релігієзнавців Анатолій Колодний, завідувач відділу історії і практичного релігієзнавства Відділення релігієзнавства Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович та інші.

Саід Ісмагілов виступив з доповіддю «Іслам і мусульмани України. Позиція і базові принципи духовного управління «Умма». Виступ муфтія викликав чималу зацікавленність серед шановної аудиторії. Зокрема, вчені цікавилися, яку позицію зайняли мусульманські організації щодо українських подій останніх декількох місяців. Задавали питання і про позицію мусульман Росії стосовно Україні, а також які перспективи інтеграції та співробітництва мусульманської громади України з мусульманами Європи.

За словами муфтія ДУМУ «Умма», важливість таких зустрічей полягає в тому, що провідні релігієзнавці України, що представляють наукове співтовариство країни, намагаються отримувати інформацію про Іслам і мусульман з першоджерел.

«Ми маємо діалог. Вчені висловлюють те, що бачать ззовні. Ми розповідаємо про Іслам з точки зору самих мусульман. Це відповідає науковому підходу, коли досліджувані питання розглядаються з усіх боків. Для мусульман цей діалог корисний тим, що ми маємо можливість подивитися очима наукового співтовариства на ті процеси, які відбуваються в мусульманській уммі» — зазначив Саід Ісмагілов.

Пресслужба ДУМУ «Умма»

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи