0

Верховна Рада прийняла «Меморандум миру і злагоди»

6901Духовне управління мусульман України «Умма» вітає прийняття Верховною Радою «Меморандуму миру і злагоди». Дуже тішить, що у документі приділено значну увагу налагодженню зусиль для «побудови єдиної країни, в якій вільно і дружно житимуть люди всіх національностей і віровизнань» та «недопущення в Україні міжконфесійної та міжнаціональної ворожнечі».

Сьогодні 20 травня о 17-40 народні депутати проголосували за відповідне рішення 252 голосами.

«Для деескалації напруженості в суспільстві Верховна Рада України закликає всі сторони конфлікту мають протягнути руки один одному, відмовитися від радикальних дій, ненависті, разом повернутися до спільної роботи з захисту, розвитку і побудови демократичної, суверенної і єдиної України, в якій вільно і дружно будуть жити люди всіх національностей, політичних переконань і віровизнань. Верховна Рада України звертається до всіх громадян країни із закликом об’єднатися заради збереження нашого спільного дому — України», — йдеться в меморандумі.

Також говориться, що Верховна Рада в повному обсязі підтримує Женевські домовленості дипломатів США, Євросоюзу, Російської Федерації та України від 17 квітня 2014 р., спрямовані на деескалацію напруги в суспільстві та відновлення безпеки громадян.

Верховна Рада України підтримує діяльність всеукраїнського круглого столу національної єдності і підтримує проведення виборів Президента України як застави миру і єдності в суспільстві.

Також Рада закликає всі органи державної влади забезпечити вільне і безпечне волевиявлення народу на виборах Президента України. Крім того, ВР закликає всіх громадян України взяти участь у виборах Президента України і припинити дії, спрямовані на перешкоджання волевиявлення інших громадян.

Верховна Рада України засуджує протиправне застосування зброї і насильства, які привели до масових вбивств людей та інших злочинів проти людства.

Крім того, Верховна Рада зобов’язалася забезпечить невідкладне проведення конституційної реформи, в основу якої будуть покладені наступні положення:

1 ) закріплення парламентсько-президентської республіки і відновлення балансу влади між усіма її гілками;

2 ) проведення широкомасштабної судової реформи з метою гарантування прав громадян на чесний і справедливий суд і закріплення незалежності судової системи;

3 ) забезпечення повноважень регіонів необхідними фінансовими ресурсами за рахунок встановлення справедливого розподілу доходів бюджетів;

4 ) проведення реформи правоохоронних органів і прокуратури з метою забезпечення безпеки громадян і відновлення довіри до правоохоронної системи, зокрема , шляхом ліквідації функцій загального нагляду у прокуратури;

5 ) боротьбу з корупцією на всіх рівнях державної влади.

Для досягнення миру і злагоди Верховна Рада України зобов’язується:

1 ) поряд з конституційним статусом української мови як державної, Україна забезпечить гарантії для російської мови, а також гарантії для інших регіональних мов і мов нацменшин;

2 ) прийняти закон про місцеві референдуми;

3 ) прийняти закон про недопущення кримінального переслідування громадян з приводу подій, які мали місце під час масових акцій протесту в Україні, за умови звільнення ними незаконно захоплених будівель, громадських місць і добровільного складання зброї, за винятком осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини проти життя і здоров’я людей.

Також ВР закликає до недопущення міжконфесійної та міжнаціональної ворожнечі.

«Верховна Рада України закликає до роззброєння всіх незаконних формувань і громадян, повернення всіх незаконно захоплених будівель їх законним власникам, звільнення всіх зайнятих вулиць, площ та інших громадських місць в українських містах, селах і селищах».

Підшито до: Важливе, Новини, топ 3 Мітки: ,

Схожі записи