0

Муфтій ДУМУ «Умма» зустівся зі студентами «Могилянки»

magil-2Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов відповів на запрошенням Кафедри соціології Києво-Могилянської Академії та  13 жовтня відвідав цей видатний заклад. Двадцять п’ять студентів-соціологів протягом трьох години із задоволенням слухали шейха. В свою чергу молоді люди вразили гостя своїм прагненням сформувати якомога глибше уявлення як про мусульман України , так і про суть подій, свідками яких ми зараз є.

«Чудова молодь! Їм цікава історія, культура, обрядові та побутові аспекти Ісламу. Безліч цікавих питань. Мені завжди приємно спілкуватися з освіченою молоддю; вони свіжі думками, щирі, патріотичні. Україні необхідно робити ставку на молодь — адже це вже вільне від “затхлого совка” покоління нових українців», — так муфтій висловив свої враження від зустічі з майбутніми соціологами.

Слід додати — студенти дуже цікавилися позицією мусульман України щодо останніх подій в країні — як в історичному контексті, так і в світлі гострих проблем сучасності, бо найчисленні громади українських мусульман проживають саме в регіонах, що зазнали російської агресії, а тому можливість спиратися на цю соціальну групу в нелегкій справі відновлення територіальної цілісності країни надзвичайно важлива.

Шейх Саід Ісмагілов пояснив, що лояльність українських мусульман своїй Батьківщині побудована не тільки на почуттях до неї, але також на повазі України до прав і потреб свого мусульманського населення, відсутність переслідування за релігійною ознакою, заборон на ісламську літературу, будівництво мечетей і багато чого іншого. Муфтій просто не уявляє, хто і за які «заохочення» може при цьому прагнути «до Росії».

 

Підшито до: Лекції та хутби, Новини, топ 3

Останні записи