0

«Ісламські традиціоналісти та іслам традиціоналістів»

Круглий стіл «Ісламські традиціоналісти та іслам традиціоналістів» пройшов 14 листопада у стінах Інституту філософії НАН України в Києві. Організаторами заходу виступили Український центр ісламознавчих досліджень, Інститут філософії та Асоціація дослідників езотеризму і міститизму.

Учасниками заходу стали викладачі і науковці Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАНУ з Києва та Чернівців, Центру гуманітарної освіти НАНУ (м. Київ), Інституту всесвітньої історії НАНУ (м. Київ). Також були присутніми представники Славяно-Ісламскої ліги та Українського центру ісламознавчих досліджень з Києва та Маріуполя.

Відкрився захід вітальним словом організаторів Р. Халікова та Ю. Завгороднього. На першій секції, яка була присвячена темі ісламу європейських традиціоналістів, заслухали доповіді Ю. Завгороднього, С. Капранова, О. Маслака та С. Вишинського. Другу секцію, присвячену можливості існування ісламського традиціоналізму, розпочав своєю доповіддю муфтій ДУМУ “Умма”, Саід Ісмагілов. Також з докладами виступили Х. Сідоров, Р. Жангожа і Р. Халіков.

Науковці намагались виявити ймовірні точки перетину ісламу та традиціоналізму, проаналізували можливість постання ісламського традиціоналізму та специфіку ісламського світогляду європейських традиціоналістів.

В своїх докладах учасники круглого столу порушили питання місця ісламу в наукових дослідженнях та житті європейських тардиціоналістів Рене Генона, Тітуса Буркхардта та ін. Також вони порівняли поняття ісламського фундаменталізму та традиціоналізму і розкрили тему розуміння традиції в ісламі.

Нагадаємо, що круглий стіл, присвячений традиціоналізму та традиціоналістам – щорічний захід, який до цього часу два роки поспіль проходив у м. Донецьку.

islam.in.ua

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи