0

IV міжнародна науково-практична конференція «Іслам та ісламознавство в Україні»

5555519 листопада  в конференц-залі Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України  відбулася четверта науково-практична конференція «Іслам та ісламознавство в Україні», яка раніше традиційно проводилась в Донецьку. Вчені та представники релігійних громад цього разу обговорили міфи та реалії сприйняття ісламу в Європі та Україні.

Не дивлячись на те, що місце проведення одного з найпомітніших ісламознавчих наукових з’їздів України було змінено через трагічні події на Південному Сході країни, на конференції знову зібралися багато представників наукової еліти, духовенства різних конфесій, аспірантів та студентів, що цікавляться вказаною тематикою.

9Захід розпочався з виконання національного гімну України. Потім з вітальним словом виступив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов та Президент Української асоціації релігієзнавців Анатолій Колодний. Професор Колодний наголосив на важливості спільного обговорення існуючих проблем сприйняття між прихильниками різних світоглядів. В свою чергу, муфтій Саїд Ісмагілов зазначив, що на європейському просторі домінують християнські конфесії, з якими мусульмани мають налагоджувати діалог та дружні відносини. «У важкі часи, що переживає наша країна, актуально та доречно розпочати християнсько-мусульманський діалог задля консолідації молодої української нації, щоб вся країна та весь світ знали, що українські християни та мусульмани є друзями, є братами та є українцями», — додав муфтій Ісмагілов.

3Голова Екуменічної комісії Донецького екзархату Української греко-католицької церкви отець Тихон Кульбака, який також взяв участь у заході, згадуючи спільний досвід релігійних лідерів Донецьку, зазначив, что заради збереження миру в країні представники різних релігій змогли дійсно об’єднатись. «Завдяки трагічним подіям на Сході нашої країни, представники різних релігій та різних релігійних організацій, які діють на території Донбасу, змогли побачити один одного та подивитися один одному в очі» — сказав отець Тихон.

4В ході основної робочої частини конференції учасники змогли представити свої доповіді і відповісти на запитання. На завершення наукового з’їзду, організатори висловили впевненість, що наступна, п’ята конференція, знову пройде в Донецьку, звідки і починалася її історія.

Власкор

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: ,

Схожі записи