0

Муфтій ДУМУ «Умма»: «Віруючі, цінуйте та бережіть свободу!»

9Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов 25 листопада взяв участь у прес-конференції «Новий екстремізм: віросповідання під тиском у Криму та на Донбасі». Після заходу Саід-хазрат охоче поділився враженнями від конференції.

«Не я вибирав назву для прес-конференції, але тут організатори вгадали. Коли дивишся на проблему виключно з позиції мусульман, ситуація здається просто поганою, коли ж в рамках однієї бесіди підсумовується негативний досвід різних релігій, то починаєш усвідомлювати — все набагато гірше, ніж здавалося. — підкреслює муфтій. — Хто б міг подумати, що в 21-му столітті в центрі Європи будуть розгорнуті масові репресії за релігійною ознакою? Як сказав сьогодні Олекса Петрів (УГКЦ) “У нас в Україні — повна свобода віросповідання, і ми настільки до цього звикли, що й не уявляли, що може бути по-іншому”».

Акцентуючи увагу на важливість зазначеної на конференції теми Саїд-хазрат звертається до всіх, хто вірує в єдиного Бога: «Віруючі, цінуйте і бережіть свободу, яку вам дає Всевишній, а то, не приведи Господь, прийдуть «визволителі» і «захисники», такі ввічливі і зелені, і все заберуть. А якщо будете чинити опір, вони стануть неввічливими. І, як сьогодні з’ясувалося, абсолютно не має значення, ви – християнин, мусульманин чи юдей. У підвалі всі сидять однаково».

7Нагадаємо, що муфтій ДУМУ «Умма», виступаючи на прес-конференції «Новий екстремізм: віросповідання під тиском у Криму та на Донбасі» розповів про життя мусульман в умовах конфлікту в Україні. Він зазначив, що в Криму цілеспрямовано нападають на ісламські культові споруди. «Цього року сталося вже два напади на мечеть… Також нещодавно було викрадено 18 осіб — це чоловіки молодого та середнього віку, кримські татари за національністю і мусульмани за віросповіданням. Частину з них вже знайшли мертвими… Тобто, ми маємо певну тенденцію викрадення і тортур кримських татар, мусульман», – сказав він.

Муфтій також повідомив, що на півострові в перелік забороненої літератури потрапили класичні ісламські богословські твори. «Посилаючись на заборонену літературу, додатково в будинках віруючих проводяться обшуки. Це вже набуває масового характеру. Якщо раніше це робили в мечетях, то зараз – в будинках віруючих. Це викликає дуже велике занепокоєння», – додав муфтій.

Він розповів, що на окупованих територіях Донбасу була зафіксована спроба створити духовне управління мусульман так званої «ДНР». «Певні особи разом з озброєними людьми їздили по мечетях на окупованих територіях і пропонували приєднатися до створення мусульманського духовного управління саме на цих територіях», – сказав муфтій ДУМУ «Умма», зазначивши, що це перші негативні кроки на Донбасі.

 

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи