0

Об’єднати країну: юдеї, християни та мусульмани діляться своїм баченням

11084256_1570141629931478_9085576134910898229_n19 брезня у Південноукраїнському національному педагогічному університеті (Одеса) відбулася науково-практична конференція, в рамках якої представники трьох аврамычних релігій — юдеї, християни та мусульман — ділилися своїми міркуваннями щодо розповсюдження морально-етичної відповідальності людини перед суспільтсовм, а також засад для об’єднання населення України навколо спільної ідеї.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов отримав запрошення виступити на цьому зібранні як спеціальний гість. Він запропонував присутнім представникам ВУЗів, громадський та релігійних організацій співпрацю за наступними напрямками: морально-естетичне виховання суспільства, спільні благодійні проекти, та боротьба зі шкідливими звичками.

Організатори із львівського Центру міжконфесійного та межрелігійного діалогу «Лібертас» обрали для проведення цього заходу Одесу не просто так: адже це місто, у якому проживають предстваники 133 із 134 зареєстрованих в Україні етнічних груп (та й то одесити жартують: представника 134 просто вдома на час пеерпису не було), славиться своєю толерантністю. «Наразі толерантність для України важлива, як ніколи — адже лише консолідоване суспільство. готове прийти на допомогу будь-якому своєму членові попри певні розбіжності, зможе вистояти під тиском велтми буремних подій сьогодні», — поділився Тарас Дзюбанський, директор «Лібертас». Девізом конференції став заклик: «Шукайте правду — і правда визволить вас!»

11071928_10153175257863665_1861773832947608632_nМуфтій ДУМУ «Умма» поділився своїм баченням співпраці та діалогу у країні з переважно християнським населенням: «Крим є колискою Ісламу не лише для українських мусульман, але також для наших одновірців із Білорусі, Польші, Литви. Минулого року ми всі опинилися відрізаними від частини своєї релігійної історії, однак водночас ця ситуація показала: українські мусульмани підтримують свою державу.»

У той час, як у Європі подекуда можна спотерігати досить агресивний примус до секуляризації, українських мусульман держава не ставила перед вибором «або ти нормальний громадянин, або послідовник свого віровчення», тим самим виводячи акцтивних вірян з числа «нормальних громадян»: в Україні мусульмани без проблем поєднують свою громадянську та релігійну ідентичності, і таке суспільне прийняття є взаємним: «Ми активно займаємося благодійністю; крім того, — ми живему у цій країні і користуємося її загальнодоступними благами, а тому розуміння свого обов’язку сплачувати податки, брати участь у суспільно-корисних волонтерських проектах та навіть долучитися до армії, щоб захищати свою землю зі зброєю в руках вбачається природнім. Наразі наше основне завдання — не піддаватися емоціям у цій складній нервовій ситуації, та залишатися справедливими попри все. Збереження людяності кожного українця та виховання в собі вміння не радіти бідам, що спіткають наших кривдників — саме це є принциповим, якщо ми хочему якісних змін на краще!» — зазначив шейх Саід.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи