0

ДУМУ «Умма» взяло участь у фестивалі релігійного мистецтва

IMG_895315 квітня в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова в Києві відбувся VIII Фестиваль релігійного мистецтва. Захід присвячено 180-річчю НПУ. Організатори фестивалю — кафедра культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова і МГО «Молодіжна асоціація релігієзнавців» — провели його з метою популяризації релігійного мистецтва в суспільстві, поглиблення знань про релігійне розмаїття України. Захід проведено під гаслом: «Від релігійного мистецтва до релігійної освіченості».

IMG_8976На фестивалі зі своїми творчими доробками виступили такі організації як Київська духовна академія і Семінарія Української православної церкви, Українська греко-католицька церква, Духовне управління мусульман України, Духовне управління мусульман України «Умма»,  Киівський буддійський центр школи Карма Каг’ю Діамантового Шляху, Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів, громада Віри Бахаї в Україні і Міжнародне товариство свідомості Крішни. Релігійні громади різних конфесій представили відвідувачам фестивалю картини й іконопис, вишивки і коранічні розписи, фото і картини, кулінарне мистецтво і релігійну літературу. Також відбувся концерт з хоровим співом, поезією і різноманітними музичними номерами.

«Умма» й Ісламський культурний центр беруть участь у фестивалі з часів започаткування його проведення. Цей захід – чудова традиція, адже об’єднує всі конфесії, які існують в Україні, демонструє гармонію українського духу, духу єдності, взаєморозуміння і толерантності. Це особливо важливо зараз, коли таких цінностей все менше і менше, на думку глави відділу ісламської культури Ісламського культурного центру в Києві Таріка Сархана.

IMG_8984ДУМУ «Умма» представило на фестивалі ісламську літературу, сувеніри, масляні продукти, які відомі з часів пророка Мухамеда і застосовуються з метою лікування; предмети гігієни і навіть парфумерію. Виставка надзвичайно зацікавила відвідувачів заходу.

Як зазначив аспірант кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова Олексій Савченко, релігійне мистецтво транслює релігійні цінності, не провокуючи виникнення конфліктів і доктринальних суперечок. На його думку, представлена на фестивалі література сприятиме мінімізації релігійних суперечок, спричинених неуцтвом і нерозумінням певних основ релігії. Адже тільки у процесі читання й аналізу формується система думок і поглядів, які є основою для об’єктивних висновків про релігії, а не упереджених оцінок і класифікацій їх на погані і хороші.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи