0

Український досвід міжрелігійного діалогу для Грузії

Міжнародна конференція в Грузії18-19 квітня в місті Батумі проведено Міжнародний форум «Релігія і мир», організатором якого був «Georgian Muslims Union» (Союз мусульман Грузії) у партнерстві з Європейським центром миру і прав людини. На заході були присутні представники церков і релігійних організацій, зокрема ісламських, з багатьох країн світу, вчені-релігієзнавці, правозахисники, громадські діячі і представники державних структур Грузії.

Україну в роботі форуму представляв муфтій ДУМУ «Умма».

Спілка мусульман Грузії ініціювала проведення конференції «Релігія і світ» з метою привернення уваги правозахисних організацій, лідерів європейських держав, США, України, а також мусульманських країн-сусідів, зокрема Туреччини й Ірану, до проблем мусульман Грузії.

У процесі роботи заходу також обговорювалися проблеми досягнення взаєморозуміння, побудови відносин і співробітництва між послідовниками різних релігій і віровчень; утвердження принципів взаємоповаги і толерантного ставлення в суспільстві, у якому проживають соціальні групи з різними релігійними і культурними традиціями; побудови і подальшого розвитку багатосторонніх відносин між релігіями заради об’єднання зусиль представників різних конфесій і релігійних шкіл у досягненні миру.

Шейха Саіда Ісмагілова запросили на конференцію для представлення існуючого в Україні досвіду формування і забезпечення міжрелігійного діалогу в суспільстві на принципах єднання і взаємодопомоги.

Виступ муфтія на конференціїУ своєму виступі муфтій мусульман України розповів про перспективи співпраці і діалогу між представниками різних релігій. «Умовами забезпечення миру і стабільності в будь-якій країні є консолідація суспільства і примирення. «Тому моя доповідь спрямовувалася на те, щоб донести певний позитивний досвід, який напрацьовано в Україні», — зазначив шейх Саід Ісмагілов.

Під час виступу український муфтій скористався нагодою бути почутим широкою аудиторією і привернув увагу присутніх до історії ісламу в Україні, особливу увагу приділивши Кримському півострову як колисці ісламу в нашій країні для того, щоб нагадати світовій спільноті про існування проблеми Криму і кримськотатарського народу, які в результаті окупації перебувають у вкрай складному становищі. Водночас, як зазначив Ісмагілов, присутніх цікавили проблеми, пов’язані з військово-політичною ситуацією в Україні і процесами на Кримському півострові: «Зі змісту і специфіки сформульованих запитань і тем обговорень я зрозумів, що більшість співрозмовників сформували свої думки, висновки й оцінки під впливом інформації, висвітленої на російських телеканалах», — зазначив муфтій.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи