0

Висловлюємо наші щирі співчуття жертвам теракту в мечеті Імама Алі!

saudiДуховне управління мусульман України «Умма» висловлює свої щирі співчуння постраждалим від терористичного нападу на мечеть Імама Алі Ібн Абу Таліба, що у населеному пункті Ель-Кадіх (Саудівська Аравія), родинам загиблих та поранених, а також усьому народові Королівства.

Немає жодного виправдання цьому злочинові, що спричинив загибель 21 відвідувачів мечеті та каліцтво десятків із них. Самопідрив терориста-смертника забрав десятки безневинних життів, розпалив межконфесійну ворожнечу та підклав дрів у багаття ісламофобії, що його й так старанно роздмухують різні деструктивні сили.

Подібні діяння не мають нічого спільного із приписами та принципами Ісламу, що закликає до толератності та мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) та не за злочин (маються на увазі тяжкі злочини, за які суд після об’єктивного та всестороннього розгляду справи за наявності беззаперечних доказів може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) подібен убивці всього людства» (Коран, 5:32).

Ми категорично засуджуємо напади на релігійні споруди, громадам яких би конфесій вони не належали, а також закликаємо знайти усіх причетних до даного терористичного акту й судити їх, як того вимагають закони божественні та людські.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) говорив і про терпіння, яке повинні проявити близькі покійного: «Якщо когось із рабів Аллага спіткає якесь нещастя і він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові і до Нього ми повертаємося, о Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось краще“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину у її горі і дасть натомість щось найкраще»; а також: «Аллаг Всевишній говорить: «Якщо Я заберу у Мого вірянина близького друга, а він покірно перенесе втрату, то нагородою йому від Мене послужить тільки Рай».

Воістину, Всевишньому належить те, що Він забрав, і те, що Він дарував, і всьому Він визначив свій термін. Ми просимо у Нього прощення для покійних за їх гріхи і провини, вчинені як з миттєвої слабкості, так і внаслідок помилки; винагороди для покійних за вчинені добрі справи і гідне потомство; позбавлення їх від мук могили і Пекла й віднесення їх до числа обрадуваних Раєм у Судний День. Амінь!

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи