0

День кримськотатарського прапора у вигнанні

IMG_9160Цього року окупаційна влада півострова заборонила кримським татарам не лише вшанування пам’яті загиблих під час депортації, але й святкування такої нейтральної, здавалось би, подію, як День кримськотатарського прапора, що відзначається 26 червня кілька років поспіль, починаючи з 2009 року. З цієї причини кримські татари, які виїхали з окупованого півострова, долучилися до святкування цієї події у столиці й інших містах України. Решта українців підтримали їх прагнення. Біля МЗС, поряд з державним, цього дня майорів також кримськотатарський прапор. Посадовці привітали усіх з цієї нагоди, а у столичному парку Шевченка відбулося урочисте зібрання, на якому були присутні і представники ДУМУ «Умма».

IMG_9216Кримський татарин Мухаммед Мамутов, заступник муфтія ДУМУ «Умма» й імам мечеті ІКЦ Запоріжжя, відкрив захід читанням Корану. Окрім того, він прочитав благаддя-дуа кримськотатарською мовою, звертаючись до Господа з проханням захистити Україну, звільнити її від загарбницьких випадів окупанта і допомогти кримським татарам стати повноправними господарями на рідній землі і забезпечити її процвітання.

На захід завітав і муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, який вирішив підтримати своїх одновірців.

IMG_9202Після спільної молитви до зібрання звернулися Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Обидва висловили свою впевненість, що кримський півострів буде обов’язково звільнено від окупації, і над його населеними пунктами майорітимуть поруч два прапори: державний прапор України і прапор кримських татар.

Нагадаємо, окупаційна влада тричі відмовила у проведенні заходів до дня кримськотатарського прапора у Сімферополі. З цієї причини Меджліс попрохав кримських татар, що залишилися на півострові, відзначити цей день, повісивши прапор у себе вдома чи встановивши прапорець у машині.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи