0

Єдність базується на взаємоповазі та підтримці

DSC_0862Імам мечеті запорізького Ісламського культурного центру Мухаммад Мамутов сьогодні взяв участь у церемонії поховання на Кушгумському кладовищі 57 невідомих бійців, що віддали свої життя за Україну під Іловайськом та Дебальцевим. Воїнів АТО ховають на цьому місці вже не вперше: у жовтні минулого року тут знайшли свій останній спочинок 54 бійці. Деяких з них пізніше було ідентифіковано за допомогою тестів ДНК; те ж саме планують зробити і зараз.

Представники влади, усіх релігійних громад міста та пересічні запоріжці вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Потому релігійні діячі молилися за душі загиблих та за якнайскоріше встановлення миру та спокою на українських землях.

DSC_0919Відповідаючи на запитання журналістів про причини, які спонукали його прийти на цей захід — адже велика вірогідність того, що серед загиблих мусульман не було, — Мухаммад Мамутов процитував вислів пророка Мухаммада, мир йому та благословіння. Пророк встав на знак пошани, коли повз нього проходила похоронна процесія одного чоловіка з числа Людей Писання (загальна назва для юдеїв та християн), і коли сподвижники запитали його, чому він це зробив, — адже покійний не був мусульманином! — відповів: «А хіба він не був людиною?»

Імам підкреслив, що зараз як ніколи важливо єднатися, а єдність базується винятково на взаємній підтримці та повазі. «Гра в одні ворота» тут неможлива й недоречна.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи