0

Георгій Тука за духовну єдність: «Бог єдиний, і Він у душі кожного з нас»

ArticleImages_60768_03Новий керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука зустрівся з представниками усіх релігійних течій, зареєстрованих у Луганській області, щоб особисто познайомитися з ними, подякувати за самовіддане служіння, яке є безумовним моральним і духовним орієнтиром для багатьох наших співгромадян, які потрапили в складні умови воєнного протистояння.

Він також підкреслив, що не допустить ситуації, коли одне релігійне об’єднання має пріорітет в усьому, а інше зазнає утисків — усім буде створено однаково сприятливі умови. Саме тому на зустрыч покликали рабина, представників усіх місцевих християнских деномінацій, та імама. Мусульман регіону представляв Голова релігійної організації мусульман «Бісмілля» (м. Сєвєродонецьк) імам Тимур Берідзе.

Чільник адміністрації попросив священнослужителів, у свою чергу, попсприяти збереженню та зміцненню міжрелігійного та міжконфесійного миру і злагоди, а також запросив їх усіх взяти участь у святкуванні Дня Незалежності України 24 серпня.

Пан Тука розповів, що рідко замислювався про Бога та суть служіння релігійних діячів до подій на Майдані. Взимку 2014 року він переглянув своє ставлення до цього: «Я на власні очі бачив, який вагомий внесок зробили релігійні діячі. Я бачив їх у спільній молитві і не помітив між ними суперечок. І я переконаний, що не існує більшого злочину, ніж створення умов для релігійного протистояння в суспільстві. Релігія для кожної людини найбільш інтимна частина свідомості. Бог єдиний, і Він у душі кожного з нас».

ArticleImages_60768_06Григорій Тука зазначив, що на частині території Луганської області, яка підконтрольна українській владі, діє 325 релігійних організацій 45-ти конфесій та віросповідань. За його словами, нинішні часи є великим випробуванням як для потужних церковних інституцій, так і для пересічних віруючих людей: адже багато воїнів, боронячи свою Батьківщину, були змушені ламати свою внутрішню установку «не можна обривати життя іншої людини»; багато хто втратив рідних та близьких, зазнав тяжких поранень. Усе це лягає тягарем на душі людей. Окрім того, людина віруюча не може залишатися байдужою, бачачи як від військоих дій руйнуються храми — церкви, мечеті, синагоги, тощо.

Слово надали кожному священнослужителю. Вони дякували новому голові, та висловили сподівання на плідну співпракальної ради релігійних організацій, просили посприяти у оформленні перепусток для волонтерів релігійних організацій.

Імам Тимур Берідзе у своему зверненні також підкреслив важливість єдності та взаємної допомоги навіть у мирний час, не кажучи вже про реалії, з якими сьогодні мають справу українці.

Священний Коран містить рядки, які якнайкраще описують ситуацію з протистоянням агресії: «Якби Аллах не дозволив одним людям захищатися від інших, то були б знищені монастирі. церкви, синагоги й мечеті, де часто згадується Боже ім’я» (Коран, 22:40).

Новий Голова Луганської ОДА окремо підкреслив, що готовий вислухати особисто кожного з релігійних діячів та допомогти у вирішенні проблем у діяльності їх громад. Пан Тука також запросив усіх до участі в уочистих заходах з нагоди Дня Незалежності; адже він певен: навіть якщо не відбудеться спільного богослужіння — один факт зібрання представників усіх конфесій та деномінацій на одній сцені вже є сам по собі хорошим сигналом до вірян та закликом до єднання.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи