0

Зміцнення порозуміння християнських, мусульманських та юдейських громад Харківщини

2015-09-16 12-29-51-0135У 2005 році виник новий формат обговорення під назвою BarCamp — неформальні, демократичні, відкриті інтерактивні зустрічі людей, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом і ідеями. Однією з основних особливостей баркемпів є те, що попри наявність ініціативної групи, більшість організаційної роботи беруть на себе самі учасники. 16 вересня захід такого формату відбувся у Харкові, зібравши представників різних релігій для зміцнення міжконфесійного порозуміння та обговорення шляхів подальшої співпраці.

2015-09-16 11-29-25-0069Міжрелігійний баркемп «Шляхи досягнення миру у досвіді релігій світу та український контекст» було ініційовано Комісією сприяння єдності християн Української Греко-Католицької Церкви, втім, як і передбачено форматом заходу, до організації та інформаційного наповнення активно долучились люди різних релігійних поглядів — священнослужителя, фахівці, богослови.

2015-09-16 10-27-43-0036Зараз Україна демонструє світові унікальне явище, що розпочалося ще з часів зародження Революції Гідності та набуло розвитку в умовах військової агресії Російської Федерації: християни, мусульмани та юдеї об’єднуються на захист людського життя та свободи кожної окремої особистості. Про це говорили заступник Голови Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті харківського Ісламського культурного центру Євген Глущенко, представник ісламської громадської організації «Милість» Сергій Путілін, викладач Колеґії Патріярха Мстислава Олександр Польшин, Директора Європейського інституту соціальних комунікацій Одеси Олександр Доброєр (експерт з юдаїзму), експерт з ісламу з Тілбурзького університету (Нідерланди) Роман Назаренко, та інші.

Важливим кроком у пошуку взаєморозуміння учасники назвали подолання стереотипів, які склалися в суспільстві щодо тих чи інших релігійних груп, а також спільну працю над соціально значущими проектами.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи