0

«Важко обговорювати богословські теми українською, коли відсутня профільні видання цією мовою»

IMG_1250Саме так пояснив Саід Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», причину пожвавлення роботи Управління над україномовними виданнями ісламської літератури. У якості прикладів такої роботи можна назвати нещодавнє перевидання україномовного перекладу смислів Священного Корана, а також перше україномовне видання книги «Загальне уявлення про Іслам» авторства відомого шейха, викладача університету Аль-Азхар Алі аль-Тантауі.

«ДУМУ „Умма“ усіляко заохочує українських мусульман до спілкування українською мовою. Втім, ми розуміємо, що проблематично обговорювати духовні теми, не маючи літератури, звідки можна дізнатися відповідну термінологію — брак таких видань призовдить до того, що духовні теми все рівно обговорювались російською. Тому, після перекладу смислів Священного Корану, ми вирішили видавати також найактуальніші та найпопулярніші книжки про Іслам державною мовою», — поділився муфтій.

Шейх Саід також пояснив, чому у першу чергу підготували до друку саме «Загальне уявлення про Іслам»: «Ми перевидавали цю книгу у тісній співпраці з видавництвом „Ансар Файундейшн“ сім разів російською мовою, усього понад 30 000 примірників — і завжди свіжий тираж миттєво розходився, до останньої книги. Зважаючи на такий високий попит на цю книгу, ми вирішили розпочати формування україномовної мусульманської та ісламознавчої бібліотеки саме з неї. Поки що надрукували 3 000 примірників; у майбутньому за мірою потреби плануємо додаткові тиражі».

Нагадаємо, що основну роботу з здійснення перекладу книги «Загальне уявлення про Іслам» було зроблено Міністерством у справах Ісламу та Вакуфів держави Катар; втім, редакційній колегії «Ансар Фаундейшн» у співпраці з ДУМУ «Умма» довелося докласти значних зусиль для доопрацювання тексту.

Книга «Загальне уявлення про Іслам», викладена простою й доступною, але водночас живою та образною мовою, присвячена висвітленню сутності таких глибинних понять Ісламу, як монотеїзм, поклоніння Богові, духовність, віра у призначення, у таємне, у посланців, Священні Писання.

Вона цікава ще й тим, що духовні аспекти Ісламу подано не кожен окремо, а на тлі загальновідомих понять із природничих та філософських наук.

Видання призначене для спеціалістів-філософів, теологів і сходознавців, а також для широкого загалу читачів незалежно від їх віросповідання. Вона буде цікавою для немусульман, які хочуть отримати неупереджену інформацію про Іслам та позбутися багатьх помилкових стереотипних уявлень про цю релігію.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи