0

Мусульмани Запорізької області готові розпочати збір коштів на будівництво Собоної Мечеті

12088502_893108270780770_3861889357262825139_nПравовірні мусульмани з усієї Запорізької області зустрілися із представниками влади 30 вересня у конференц-залі готелю «Інтурист» (м. Запоріжжя) в рамках круглого столу, на якому обговорювалися питання, що найбільше турбують місцеві громади — культові споруди у Запоріжжі та Мелітополі, проблеми поховання померлих мусульман відповідно до канонічних норм Ісламу, а також проблеми вимушених переселенців з Криму та Донбасу, що мешкають на території області.

У зістрічі із Директором Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької ОДА Владиславом Мороко та його заступника Павлом Мяло прийняли участь Муфтій Дховного управління мусульман «Умма» Саід Ісмагілов, імам Ісламського культурного центру Запоріжжя та заступник Муфтія ДУМУ «Умма» Мухаммад Мамутов, імам мечеті Дніпропетровського ІКЦ Едгар Девлікамов, імами з окупованих територій, та понад 50 представників релігійних та етнічних громад із Запоріжжя та області.

12047143_893106924114238_2504186968074783220_nУ своєму зверненні пан Муфтій озвучив необхідність зведення Соборної Мечеті у місті Запоріжжя, зважаючи на велику кількість вірян як у обласному центрі. так і в області. Соборна Мечеть може стати однією з візитівок міста, як це сталося свого часу у інших обласних центрах із значним мусульманським населенням. Це прохання підтримали усі мусульмани, а Голова Запорізького товариства татарської культури «Алтин-Ай» Рахіма Ахмерова запропонувала створити благодійний фонд, щоби зібрати кошти на будівництво, щойно буде погоджено кандидатуру відповідальної особи з числа місцевих мусульман. Саід Ісмагілов, у свою чергу, пообіцяв у разі позитивного вирішення питання фінансову участь очолюваного ним Управління у будівництві Соборної Мечеті.

Пан Мороко погодився, що кожна релігійна громада повинна мати свій храм для спілкування з Богом та відправлення релігійних обрядів. та пообіцяв розглянути це питання.

Окрім того, Саід Ісмагілов підняв проблему обов’язковості посмертного розтину тіла, що суперечить канонам Ісламу одразу за двома причинами: по-перше. унеможливлює поховання до заходу сонця того самого дня, коли особа померла; по-друге, є зневажливим поводженням із трупом. «Ми з розумінням ставимося до розтину тіла, коли є підозра на насильницьку смерть — адже злочинця має бути знайдено і покарано. Але зараз, нажаль, розтин роблять навіть літнім людям, що померли не раптово, але після тривалих і тяжких хвороб. Старенькі приходять до мене, жаліються; кажуть, не так страшно помирати, як знати, що з тілом далі робитимуть що заманеться. Питають: Навіщо? Навіщо знущатись над померлим? Де ж повага до людини?» — озвучив біду своїх прихожан пан Муфтій.

З такою проблемою пан Мороко допомогти не міг, адже це поза його компетенцією. Але він запропонував зібрати робочу групу, запросивши до неї представників МОЗ та МВС, та обговорити це питання вже більш предметно з ними — можливо, вдасться дійти компромісу.

Окрім того, на зібранні обговорювали проблеми громади кримських татар, що були вимушені переїхати з Криму через окупацію та зараз проживають переважно у Мелітополі, та інших вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи