0

Понад одинадцять тонн м’яса для нужденних роздали за дні Курбан-Байрам громади ДУМУ «Умма»

img_8230Українські мусульмани продовжити традицію, що йде ще від пророка Ібрагима (Авраама), і цього року. Релігійні громади ДУМУ «Умма» в різних містах України роздали понад 11 тонн м’яса. Тільки в ІКЦ Києва роздали 2400 кг баранини та яловичини; у Дніпропетровську — 1250 кг, у Запоріжжі — 300 кг, у Харкові — 2100 кг, в Одесі — 1500 кг, у Львові — 3000 кг, у Вінниці — 500 кг, у Сумах — 130 кг. Жертовне м’ясо роздавали й громади кримських татар, національні діаспори, тож загальну кількість визначити складно.

img_8212Цього разу громади ДУМУ «Умма», окрім допомоги нужденним, якими опікуються не один рік, знову вирішили роздати м’ясо жертовних тварин переселенцям з Криму й зони АТО. А харків’яни пригостили ще й наших захисників, привізши сорокалітровий казан плову на волонтерський пункт «Південний Пост», де зупиняються вояки, коли їдуть додому чи повертаються на передову, до зони АТО. Справжній домашній плов припав до смаку солдатам, що довгий час харчувалися простими стравами польової кухні, консервами й сухпайком.

курбан в ЗапоріжжіНагадаємо, що пророк Мухаммад (мир йому і благословення), залишив докладне керівництво для тих, хто дає жертву: третина м’яса має лишитися родині жертводавця, третина — для сусідів, родичів, гостей, а третину роздають бідним. Але той, хто пожертвує більше — не обминаючи родини, родичів і гостей — матиме більшу нагороду Всевишнього.

Обряд жертви тварин має передусім духовне значення: кожен заможний мусульманин повинен принести жертву й поділитися з бідними, почастувати своїх гостей. Це — так званий акт щедрості з надією на Боже прощення, бо Господь каже:

«Аллагові не потрібні ні їхнє (жертовних тварин) м’ясо, ні їхня кров. Йому потрібна лише ваша богобійність!» (Коран, 22:37).

Крім того, жертовні тварини мають бути без вад; їх треба зарізати максимально швидко, безболісно, без стресу.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи