0

Створення Ради церков і релігійних організацій Дніпропетровська — реальна потреба

002З цим згодні всі учасники круглого столу «Єдність релігійних громад Дніпропетровська заради миру й духовного розвитку міста», що провела 7 жовтня популярна міська газета «Дніпропетровська панорама» за підтримкою культурного центру «Менора», що люб’язно надав приміщення. Серед присутніх — християни різних деномінацій, юдеї, мусульмани, буддисти.

028Імам мечеті ісламського культурного центру Дніпропетровська Едгар Девлікамов висловив свою готовність до співпраці в межах такої Ради:

«Ми, релігійні громади міста, працюємо плече в плече, щоб об’єднати українське суспільство на основі моралі та духовності. У цих питаннях релігійні організації є певною мірою посередники між вірними та владою. Уся наша діяльність спрямована на розвиток і зміцнення українського суспільства, і очевидно, що жодна з релігійних громад не подужає цю роботу самотужки. Не впоратися без підтримки й органам влади. Щоби цей „трикутник“ працював, потрібна платформа, на базі якої ми би об’єдналися для вирішення спільних проблем».

020З імамом був цілком згоден член виконавчого комітету громадської організації «Аль-Мустакбаль» Павло Федосов, що підтвердив готовність мусульманських громад міста до співпраці з представниками інших релігій.

Схожу позицію висловив і лідер політичної партії «Укроп» Борис Філатов, котрого аналітики називають фаворитом передвиборчих перегонів за посаду міського голови:

001«Сьогодні в нашому місті немає якоїсь серйозної міжетнічної і міжрелігійної незгоди чи конфліктів, бо ми змогли зберегти та примножити багатство десятків культур, традицій і конфесій… Проте міська влада повинна створювати умови для подальшого розвитку міських громад…

Громади вимагають створення такого органу, отже він має бути в Дніпропетровську» — підсумував Борис Філатов.

Учасники круглого столу обміркували й інші формати співпраці. Так, згадували недавній резонансний «Марш проти абортів» у Запоріжжі, де послідовники різних релігій разом висловилися за право ненароджених дітей на життя. На думку дніпропетровців, вони могли би робити подібні акції, привертаючи уваги до актуальних питань як українського суспільства в цілому, так і власне області.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи