0

Теракт у Анкарі — рана наших сердець

375063866Духовне управління мусульман України «Умма» висловлює щирі співчуття потерпілим від наслідків терористичного нападу на зібрання людей, що прийшли підтримати мир та демократію минулої суботи. Два потужні вибухи пролунали у Анкарі, забравши життя 97 осіб, та відправивши до лікарні ще 160 (з них 65 перебувають у реанімації).

Страшно уявити, що за ідея заполонила та затьмарила розум тих двох чоловіків, що вони вирішили не просто вбити себе, але вбити та покалічити якомога більше мирних демонстрантів. Вони бачили, що у натовпі було багато жінок, що були діти (шестеро з яких вже померло) — але ніщо не ворухнулося у їх серцях, вони не відмовилися від свого злочинного та гріховного наміру.

Слідство розглядає спробу зірвати проведення виборів у Туреччині як одну з основних версій причин нападу; турецька влада заборонила розповсюджувати відео з кривавими подробицями подій, щоб не допустити поширення паніки у суспільстві. Ми молимося за мир та безпеку жителів Туреччини, та за те, щоби злочинцям не владося залякати її громадян.

Ми, мусульмани, чудово розуміємо мотивацію «відмовитися від чогось, боючись пронівити Господа» — але жодна людина в світі не має права викликати в оточуючих такий же побожний страх та примушувати їх до відмови від своїх природніх та Богом даних прав, одним з яких є участь у справах громади та подача свого голосу на загальній нараді.

Ми також бажаємо родичам загиблих та постарждалих, а також самих постраждалих, мужності та терпіння у цьому випробуванні. Адже передається, що посланець Аллага (мир йому і благословення) говорив і про терпіння, яке повинні проявити близькі покійного: «Якщо когось із рабів Аллага спіткає якесь нещастя і він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові і до Нього ми повертаємося, о Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось краще“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину у її горі і дасть натомість щось найкраще»; а також: «Аллаг Всевишній говорить: «Якщо Я заберу у Мого вірянина близького друга, а він покірно перенесе втрату, то нагородою йому від Мене послужить тільки Рай».

Ми молимося про прощення гріхів загиблих жертв, та про введення їх до Раю. Ми також просимо Господа вберегти людство від повторення таких страшних трагедій.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи