0

Муфтій разом з військовослужбовцями вшанував пам’ять жертв Голодомору

DSC04610Цими днями весь світ  згадував жертв  чи не найстрашніших трагедій в історії України – трьох голодоморів – 1921-23, 1932-33 та повоєнного голоду 1946-47 років.  В 36 країнах світу відбулись меморіальні заходи з приводу Дня пам’яті, в кожному українському селі та місті молилися за душі померлих через голод  співвітчизників.

– Найлютіший, найстрашніший Голодомор, що визнаний актом геноциду – це  штучно створений  радянською владою голод початку 30-х років. Масштаби людських трагедій  важко уявити, – сказав муфтій Духовного управління мусульман України  «Умма» Саід Ісмагілов, виступаючи перед бійцями 10 окремої гірської штурмової бригади, що зараз базується в місті Біла Церква.

Як зазначив шейх Саід, його запросили на меморіальні  урочистості, аби  вшанувати пам’ять жертв  Голодоморів. Під час меморіальних урочистостей він, а також запрошений на жалобні заходи  православний священик  по черзі звернулись до солдатів  та офіцерів з промовою, вознесли молитви, а о 16-й  вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання.

12310627_917131651711765_5256872488405805973_nЯк зазначив муфтій, сьогодні у війську, зокрема й  у зоні АТО, багато мусульман-військовослужбовців, послідовники Ісламу є й серед волонтерів,  медиків, донорів, які регулярно здають кров  для шпиталів та лікарень.

– Українські мусульмани – такі ж громадяни, такі ж патріоти України, як і інші. Не бачу причин для виникнення якихось непорозумінь між військовослужбовцями саме через релігію – більше того, між мусульманами та послідовниками  інших релігій  в зоні АТО склалися  добрі стосунки. Серед військових капеланів є й мусульмани, налагоджено співпрацю  між імамами та священнослужителями інших релігій, що обмінюються  інформацією щодо прибічників того чи іншого віровчення в тому чи іншому військовому підрозділі та необхідності  задоволення їхніх духовних та релігійних потреб, необхідності  приїзду імама чи панотця в ту чи іншу частину чи батальйон.

Після заходу Саід-хазрат поспілкувався з особовим складом бригади, відповідаючи на запитання солдатів та офіцерів.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , , , ,

Схожі записи