0

Мусульмани України вшанували пам’ять втілення українства

Мусульмани України вшанували пам’ять Тараса ШевченкаМусульмани України вшанували пам’ять видатного мислителя, поета й художника, справжнього національного генія — Тараса Шевченка.

У столиці до пам’ятника Кобзареві покладали квіти перші особи держави, представники всіх конфесій та релігійних об’єднань: християни різних деномінацій, юдеї, мусульмани тощо. Слово про Тараса промовили прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, спікер Верховної Ради Гройсман та Патріарх УПЦ КП Філарет.

Від імені мусульман України пам’ять Тараса Шевченка вшанував муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов, котрий підкреслив неоціненний внесок творчості поета в світову культуру та в формування національної свідомості українців, у державотворення.

Мусульмани України вшанували пам’ять Тараса Шевченка у КиєвіЯк розповів нашому кореспондентові шейх Саід, у «шевченківські дні» — 202 річниця народження поета (9 березня) та 155 роковин його кончини (10 березня) в усіх обласних центрах мусульмани так само вшановують Кобзаря — крім тих регіонів, що перебувають під окупацією, і де вияв своєї позиції та поваги до національного символу українців може спричинити утиски та репресії. Проте мусульмани розуміють історичне значення цієї геніальної постаті:

Мусульмани України вшанували пам’ять Тараса Шевченка у Харкові— Мусульмани Україні не можуть ігнорувати національні ідеї, завдяки яким сформувалась і українська нація, і українська державність, а Тарас Григорович Шевченко дуже вплинув на творення української ідентичності, — наголосив Саід Ісмагілов. — Тепер, з відомих причин, у Криму дуже важко вшановувати пам’ять Шевченка, бо всякого, хто наважиться не просто офіційно продемонструвати свою проукраїнську позицію, а навіть згадати ім’я будь-якої знакової для українців історичної постаті, тим паче вшанувати символ українства — Тараса Шевченка, можуть звинуватити в «антиросійській діяльності», екстремізмі чи тероризмі… На окупованих територіях, у Криму та Донбасі фактично неможливий вільний вияв української національної та культурної ідентичності, — пояснив муфтій ДУМУ «Умма».

DSC_0053За словами імама Едгара Девлікамова, пам’ять Кобзаря вшанували й мусульмани Дніпропетровщини. У заходах на честь Тараса Шевченка разом із представниками влади, громадськими й релігійними діячами взяли участь і представники місцевої мусульманської громади. Не лишились осторонь і послідовники ісламу в Запоріжжі та Харкові, що підтвердили імами місцевиїх громад Мухаммад Мамутов та Євгеній Абдулла Глущенко.

Зазначимо, що в Запоріжжі, Одесі, Кіровограді та інших містах України пам’ятні заходи на честь Шевченка перетворилися на мітинги: учасники вимагали негайного звільнення української військової льотчиці й народного депутата Надії Савченко, яку незаконно судять у Росії, і яка на знак протесту оголосила сухе голодування. Люди несли квіти до пам’ятників Кобзареві й плакати на підтримку ув’язненої путінським режимом жінки-офіцера.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , ,

Схожі записи