0

Почути Україну: американські студенти збирають історії українців про роки війни та окупацію

DSC01530На жаль, не Другої світової війни — нинішньої російської агресії та окупації частини нашої держави. Дуже багато людей, читаючи про ту, минулу, війну в книжках, думали, а що б я робив, якби моя країна знову мусила боронитися? Тепер вони знають відповідь на це питання, хоч і звіряються, що радше б і досі не знали. Хтось пішов на передову, боронити свою землю зі зброєю в руках, хтось долучився до волонтерських проектів, а хтось докладає зусиль, щоб не дати реформам «заглухнути».

Саме такі історії збирають зі своїм куратором студенти Університету Лі (Клівленд, штат Теннесі, США) — щоби почути, побачити на власні очі, й, нарешті, зрозуміти Україну з її надіями, переживаннями, болем та самозапомогою. Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов і працівники Ісламського культурного центру Києва зустрілися з ними в четвер, 19 травня, записавши інтерв’ю для документальної стрічки про Україну, яку молоді американці роблять у рамках університетського проекту, і поспілкувалися з гостями в неформальній обстановці.

DSC01539Американці цікавилися становищем мусульманських громад в окупованому Криму та на контрольованій російськими військовими частині Донбасу, особистою історією шейха Саіда, що мусив покинути рідний Донецьрезк че окупацію, ставши вимушеним переселенцем, а також проектами допомоги військовим, переселенцям, діяльністю з покращення порозуміння в суспільстві, де українські мусульмани беруть участь і яку ініціюють.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи