0

«Важливо забезпечити душепастирські потреби вірян усіх релігій» — Муженко

647da3ec026b55d1c92c7e58c02abd2fdee9a157Саме так Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко підсумував зустріч із Муфтієм мусульман України шейхом Саідом Ісмагіловим, давши доручення посадовим особам щодо вропядкування діяльності військових імамі-капеланів.

Пан Муфтій розповів про різні напрямки діяльності ДУМУ «Умма», у тому числі про Військове капеланство мусульман України, та про роботу у військових частинах, госпіталях, та на передовій.

37584020c922e26d4ca15b702bc965743469c02aВін поясив суть проблеми, що виникла в імамів-капеланів ДУМУ «Умма»: нещодавно було прийнято Постанову Міністерства оборони про те, що капелани, які служать українським військовим, мусять проходити оформлення у Міністерстві, котре й видаватиме їм  дозвіл на служіння на служіння. Імами-капелани, що з самого початку війни на волонтерських засадах навідували за погодженням з командирами військові частини, де мали можливість спілкуватися з вірянами та надавати їм душепастирську допомогу, то зараз цю діяльність призупинено, оскільки вони чекають розгляду свого звернення за офіційним дозволом Міністерством оборони.

d350a775c3b7d6854f5dced392d82af90c800347Віктор Муженко наголосив, що спільними зусиллями, з Богом у серці, патріотизмом та професіоналізмом українські військові подолають руїну російської агресії, а тому дуже важливо, щоби духовні потреби віряни усіх релігій боло забезпечено. «Батьківщина у нас одна — Україна, і ми маємо її захищати,« — підсумував він.

Мусульмани знайшли повне розуміння з боку Головнокомандувача та його заступників, та спільно узгодили питання подальшої співпраці, щоби мусульманські імами-капелани могли виконувати свій духовний обов’язок, своє служіння для мусульман-військовослужбовців у військових частинах, зоні АТО, інших мсцях дислокації військових.

Наприкінці зустрічі шейх Саід Ісмагілов подарував Начальнику Генерального штабу примірник Корану (переклад смислів українською мовою).

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи