0

А ви шукаєте Божого прощення у Ніч Упризначення?

lyajlyatul-kadr-‒-noch-mogushhestva-predopredeleniya-2Цієї ночі Господь упризначає строк життя й багатство людей на наступний рік, і вірні мають можливість отримати прощення свого Господа за гріхи, якщо їхнє каяття щире. Імам Ат-Тірмізі казав: «Від Пророка (мир йому і благословення) відомо, що Ніч Упризначення випадала на 21, 23, 25, 27 й останню ніч місяця Рамадан» — тож мусульмани намагаються більш ревно виконувати обряди поклоніння саме цієї ночі.

Усі ці ночіминули, крім 27, що буде з 1 на 2 липня за григоріанським календарем. Мусульмани України разом з одновірцями в усьому світі знову шукатимуть Ночі Упризначення, або Могутності (ар. Лейлят уль‑Кадр).

У хадисі сказано: «Хто вистоював нічну молитву в Лейлят уль‑Кадр, віривши в [Господню] віддяку й робивши це тільки заради Всевишнього, — тому [Аллаг] пробачить усі попередні гріхи» (Аль‑Бухарі).

Вірні збиратимуться в мечетях ДУМУ «Умма», ісламських культурних центрах і мечетях своїх населених пунктів, щоб послухати урок з Корану перед вечірньою молитвою, що відкриє спеціальну програму з цієї нагоди.

З першими словами азану мусульмани перервуть свій піст водою та фініками, а після молитви почнеться іфтар на пожертви добродійників. Потім буде чай, нічна молитва й додаткова молитва-таравіх. Цієї ночі вірні не спатимуть до світанку: у мечетях читатимуть Коран, правитимуть нічні молитви-киям і спільно споживатимуть сніданок-сухур перед наступним днем посту.

Останні десять днів благословенного місяця особливо цінні, адже в одну з цих ночей Пророкові (мир йому і благословення) об’явлено перші слова Священного Корану. Всевишній каже у Своїй Книзі:

«Справді, Ми зіслали його (Коран) у Ніч Упризначення! А хто тебе навчить, що таке Ніч Упризначення? Ніч Упризначення ліпша за тисячу місяців! Ангели й Дух (Джибрил) сходять тієї Ночі, з дозволу свого Господа, для виконання Його волі. Вона — мир аж до вранішньої зорі!» (Коран, 97:1–5).

На думку богословів, мудрість відсутності точної дати полягає в тому, що мусульмани мають щиро поклонятися протягом останніх 10 ночей Рамадану, а не сподіватися на котрусь ніч.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи