0

Розмір закят аль-фітр у 2016 році становить 80 гривень

зерно-1(2)Шаріатський комітет Духовного управління мусульман України «Умма» визначив грошовий еквівалент закят аль-фітр («милостині розговин») на 2016 рік (1437 рік за хіджрою) — 80 гривень з особи. Саме така сума потрібна, щоб придбати 1 саа (2,176 кг) рису. Вірний може сам визначити суму, якщо має таку можливість.

Нагадаємо, розмір цієї суми визначають згідно з хадисом від Ібн Умара:

«Пророк (мир йому і благословення) наклав виплату одного саа (2,176 кг) фініків чи зерна як закят аль-фітр на кожного мусульманина, молодого й старого, чоловіка й жінку, вільного й невільника». Сплатити треба перед початком святкової молитви в день Ід аль‑Фітр (Ураза-байрам). За основу обчислень узято середню вартість рису, бо це одна з найуживаніших зернових культур в Україні.

Закят аль‑фітр можна сплатити в мечетях ДУМУ «Умма» та ісламських клуьтурних центрах, де буде встановлено спеціальні скриньки для пожертв. Зібрані кошти розподілять між нужденними.

Правила виплати закяту аль-фітр

Пророк (мир йому і благословення) оголосив закят аль‑фітр конечною умовою прийняття посту кожного мусульманина, що має принаймні на 1 саа фініків чи зерна більше, ніж треба для харчування його родини на найближчу добу. Вірний повинен сплатити закят аль‑фітр за себе й за всіх, кого він утримує дружини, дітей, літніх батьків, що живуть із ним, і навіть слуг. Невиплата закяту аль‑фітр — великий гріх, що позбавляє можливості закінчити піст як годиться.

Щодо часу виплати, то котрі богослови рекомендують сплатити закят аль‑фітр увечері останнього дня посту або наступного ранку, перед святковою молитвою, а котрі вважають, що цю милостиню можна роздати не тільки за кілька днів перед святом, а й на початку Рамадану. Рекомендуємо дотримуватися другої думки, якщо ви не передаєте закят аль-фітр незаможній людині особисто. Адже добродійні фонди й мечеті потребують часу, щоб розподілити зібрані кошти й передати їх адресатам перед святом, а ті мають встигнути придбати все для свого святкового столу.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи