0

Папський нунцій першим привітав мусульман зі Святом Розговіння

Scan_20160704_171425Ми були приямно здивовані, отримавши напередодні свята Ід аль-Фітр листа від папського нунція Архієпископа Клаудіо Ґуджеротті — цього року він був першим, хто привітав мусульман України з наближенням свята. Нас дуже зворушив цей лист та Вітальне Послання Папської Ради у справах міжрелігійного діалогу з нагоди свята Ід аль-Фітр, а тому ми приводимо їх повний текст (Послання — у перекладі з англійської).

«За дорученням Святого Престолу маю честь передати Вам, також і цього року, традиційне Вітальне Послання Папської Ради у справах міжрелігійного діалогу з нагоди свята Ід аль-Фітр, що завершує Рамадан, з яким вищезгадана Папська Рада звертається до мусульманських спільнот усього світу.

Цього року, як Ви побачите, Послання присвячено темі „Християни та Мусульмани: бенефіціари та знаряддя Божественного милосердя“.

Щиро приєднуюсь до почуттів, висловлених у Посланні, і Бажаю Вам, шановний пане Саід, великої духовної радості у ці святкові для всіх мусульман дні.

Охоче користуюсь нагодою, щоб поновити свої запевнення у глибокій до Вас повазі».

01У самому ж Посланні йдеться про наступне:

«Місяць Рамадан та Ід аль-Фітр — важлива релігійна подія дл мусульман усього світу, коли вони фокусуються на пості, молитвах та добрих справах, і християни. Ваші друзі та сусіди, дуже цінують це. Від імені Папської Ради у справах міжрелігійного діалогу та християн усього світу, ми висловлюємо свої найкращі побажання для цього посту заради духовної винагороди, що підкріплюється добрими вчинками, а також побажання радісного свята. За нашим шанованим звичаєм, ми хотіли би поділитися з вами деякими міркуваннями стосовно укріплення духовних зв’язків, що поєднують нас.

Милосердя є темою, близькою як мусульманам. Так і християнам. Ми знаємо, що і послідовники Християнства, і послідовники Ісламу вірять в Милосердного Бога, який проявляє свою милість та співчуття до усіх Свої творінь, і зокрема — до роду людського. Він створив наз з чистої любові. Він Милосердний та дбає про кожного з нас, наділяючи нас численними дарами, що їх ми потребуємо у повсякденному житті — їжею, прихистком та безпекою. Милість господа проявляється й, зокрема, через прощення наших провин; саме тому він Прощаючий (аль-Ґафір), а також Прощаючий багато та завжди (аль-Ґафур).

02Підкреслюючи важливість милосердя, Його Святість Папа Франциск оголосив Ювілейний Рік Милосердя, що відзначається з 8 грудня 2015 по 20 листопада 2016. Він сказав з цієї нагоди: „Ось… обґрунтування Ювілею: тому що це час милосердя. Це сприятливий час для зцілення ран, час не вагатися й зустрітися з усіма, хто чекає на зустріч, та торкнутися їх рук на знак наближення до Бога; час запропонувати кожному — кожному! — шлях прощення та возз’єднання“ (Гомілія від 12 квітня 2015)

Ваше паломництво, Хадж, до святих місць у Мецці та Медині, бкз сумніву, для вас особливий час для пізнання Милості Божої. І справді, одним з найвідоміших побажань мусульманинові є „Бажаю тобі благословенної прощі, винагороди за твої зусилля та прощення твоїх гріхів“. Виручати у прощу за гріхи як живих, так і померлих, дійсно є помітною звичною практикою серед вірян.

Нас, християн та мусульман, закликають прагнути якнайбільше наблизитися до Бога нашими вчинками. Він, Милосердний, просить нас бути милосердними та мати співчуття до інших, особливо тих, хто перебуває у будь-якій нужді. Він також закликає нас пробачати одне одному.

Коли ми дивимося на нинішнє людство, нас засмучує, що зараз так багато жертв конфліктів та насилля — зокрема. Літніх людей, дітей та жінок, особливо тих, що потрапили до рук работоргівців, а також безліч людей, що страждають від бідності, хвороб, природних катаклізмів та безробіття.

03Ми не можемо відводити очі від цих реалій, або відвертатися від цих страждань. Дійсно, деякі ситуації надто складні та їх вирічення знаходиться поза межами наших можливостей. Життєво необхідно, тим не менш, щоби ми об’єднали наші зусилля, допомагаючи нужденним. Чути, що мусульмани та християни стають пліч-о-пліч, щоби допомогти нужданним, є потужним джерелом надії. Коли ми єднаємося, ми виконуємо важливий припис наших релігій та пропагуємо милість Господню, що є значимим проявом, індивідуальним чи колективним, нашої віри.

Нехай же Всемогутній та Милостивий Господь допоможе нам завжди йти разом шляхом добра й співчуття!

Ми приєднуємося до добрих побажань Папи Франциска безліч благословінь протягом Рамадану та тривалої радості в Ід аль-Фітр

Щасливого вам усім свята!

З Ватикану, 10 червня 2016 року»

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи