0

«Українські мусульмани зацікавлені, щоб було більше досвідчених та неупереджених ісламознавців»

13663577_1060396897379872_1247327185_oМуфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов у неділю, 10 липня, на неофіційному відкритті V Літньої школи ісламознавства, що цього року проходить у Національному університеті «Острозька академія», розповів про історію та мету цього наукового заходу:

«На жаль, навіть деякі викладачі, попри те, що навчають школярів і студенців релігієзнавства, зводять курс про Іслам до набору байок і стереотипів. Через те ми, українські мусульмани, особисто зацікавлені, щоб в Україні було потужне та незалежне ісламознавство, що транслює об’єктивну та неупереджену інформацію про нашу релігію, а не „штампи з телевізора“, адже саме від цього залежить, як сприймає мусульманську громаду решта українського суспільства».

Учасники заходу, що приїздять на нього вже не вперше, відзначили його фаховість і цікавість. «Мені подобається, що ця школа вчить дивитися на навколоісламські процеси сьогодення й минулих часів власними очима, крізь призму неупередженості, а не чужих стереотипів», — поділилася журналіст зі Львова Ірина Шутка.

Пані Ірину гаряче підтримала її землячка, кандидат історичних наук Богдана Сипко, яка додала, що це чудова можливість «не лише послухати, але й отримати інформацію, що змушує думати».

Цього року у Школі, як завжди, беруть участь релігієзнавці, культурологи, історики, журналісти, філософи, соціологи тощо.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи