0

Науковці навіть свято відзначають у форматі конференції

14355737_1188150307890579_7200019924270641635_nЯкий формат заходу спадає на думку пересічному українцеві, коли йдеться про святкування ювілею? Що завгодно, але ж не конференція, правда? А от українські науковці лишилися вірні специфіці своєї роботи та досить нетривіально відзначали 25-річчя українського релігієзнавства 18 вересня. Участь в урочистому зібранні взяв і муфтій Саід Ісмагілов, що має давні партнерські та дружні стосунки з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ.

Ювілей релігієзнавства практично збігається з ювілеєм незалежності України невипадково: саме після розпаду СРСР Україна, нарешті, отримала свободу від тотального диктату радянської ідеології, а свобода совісті стала не декларативною, а реальною. Саме завдяки цьому з підпілля вийшли релігійні організації та фахівці-релігієзнавці, звільнені від тиску системи, що будь-які релігієзнавчі дослідження дозволяла лише в межах антирелігійної пропаганди.

Шейх Саід у вітальному слові наголосив, що попри молодість, українське релігієзнавство має таку якість, як неупереджене ставлення до релігійних течій та громад, що надзвичайно важливо для об’єктивного дослідження релігійного життя в Україні. Муфтій побажав науковцям і надалі цю якість плекати й берегти. На знак дружби та співпраці він подарував відділенню релігієзнавства примірник перекладу Священного Корану українською мовою.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи