0

Що спільного в поглядах Григорія Сковороди та Саїда Нурсі?

Hosti_z_Turechyny_B_1Саме в пошуку відповіді на це запитання минулої п’ятниці відбулася дискусія в Національному університеті «Острозька Академія». В обговоренні взяли участь Саїд Юдже, депутат Іспартанського відділення Стамбульської фундації науки та культури, професор Університету Фатіха Султана Мехмета (Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi) доктор Альпарслан Ачикґенч, заступнк vуфтія ДУМУ «Умма», імам мечеті Запорізького ІКЦ Мухаммад Мамутов, викладач Академії та голова Центру ісламознавчих досліджень Михайло Якубович, науковці та студенти.

Hosti_z_Turechyny_B_6Окрім паралелей у творчій спадщині турецького мислителя Саїда Нурсі та українського філософа Григорія Сковороди, розглянули питання адаптації цих ідей для теперішнього та майбутнього поколінь. І це все — англійською та турецькою мовами.

За словами Михайла Якубовича, Туреччина активно просуває свою науку та культуру за кордоном. Унаслідок цього існує досить серйозна співпраця турецьких дослідників із західними науковцями та університетами. Україна, долучаючись до такого обміну, отримає нагоду краще інтегруватися у світовий освітній та духовний простір.

Hosti_z_Turechyny_B_5Не скористатися з цієї нагоди було б нерозумно, до того ж турецька сторона сама активно шукає нових контактів. Так, гості з величезною цікавістю розпитали Мухаммада Мамутова про діяльність Ісламського культурного центру Запоріжжя, про місцеву громаду мусульман, їхні проекти та заходи, а також запропонували влаштувати подібну наукову зустріч в одному з університетів Запоріжжя — якщо адміністрація певного вишу зацікавиться пропозицією та погодить її.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи