0

Дисиденти звідусіль — знову пліч-о-пліч

2dcce9a2434f2de2ffc5523b60876e1211 листопада імам мечеті ІКЦ Львова Мурад Сулейманов відкрив читанням Корану та молитвою-дуа II Кримський форум, що відбувся в приміщенні Українського католицького університету. Разом із ним присутні мусульмани молили Всевишнього про мир та безпеку для України, про мирний спочинок усіх мусульман, загиблих як від радянських репресій, так і в сучасних збройних конфліктах, про якнайскорше звільнення тих, хто незаконно позбавлений волі та зазнає тортур, та про порозуміння і справедливість для всіх людей планети.

Делегація Меджлісу кримськотатарскього народу на чолі з Рефатом Чубаровим узяла участь і в цьому заході, і в Ювілейному форумі з нагоди сороколіття Української гельсінської групи напередодні, що зібрали близько 100 колишніх радянських політв’язнів і дисидентів із 15 країн світу.

f4eb07486afd3968e9e5d8c27e1573a6_m«Ми дуже цінуємо, що ми знову з тими, з ким були разом десятки років тому. Об’єднуючи зусилля, ми повернемо те, що в нас намагаються забрати», — поділився Рефат Чубаров.

За словами Мирослава Мариновича, колишнього політв’язня та засновника УГГ, провести II Кримський форум паралельно з відзначенням 40 річниці створення УГГ було цілком логічно, адже за повернення кримських татар на півострів свого часу боролися видатні дисиденти, сини й дочки цього народу, а Львів — визначна точка на мапі дисидентства. Через неможливість провести форум у Сімферополі (саме там 2012 року відбувся I Кримський форум) цілком логічно було організувати захід у Львові разом зі «злетом дисидентів».

Нагадаємо, захід організовано Меджлісом кримськотатарського народу спільно з Українським католицьким університетом, у тісній співпраці з Інститутом національної пам’яті України.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи