0

Імами Донбасу вивчали релігійні та світські закони на семінарі в Соборній мечеті Луганська

Імам – це не лише духовний лідер мусульман і людина, яка може підказати прихожанам що-небудь стосовно обрядової частини; це, передусім, – наставник для вірян, що допомагає їм вирішити відповідно до норм Ісламу не лише релігійні, але й життєві питання.

Дійсно, подібний авторитет накладає високу відповідальність і необхідність бути вимогливим до себе і постійно прагнути до самовдосконалення й отримання нових знань.

Саме з цією метою в Соборній мечеті Луганська 26 травня пройшов ось вже третій з початку 2012 року семінар для імамів Донбасу.

Поділитися досвідом та освіжити свої знання, а також інакше поглянути на вже, здавалося б, вивчені питання, зібралося близько 40 імамів і голови громад з міст Донецької і Луганської областей.

У першому блоці лекцій розглядалися методи керівництва мусульманською релігійною громадою на основі мудрих настанов, викладений в аятах Священного Корану. Представник ВАГО «Альраїд» на Донбасі Хамза Іса також проаналізував разом з присутніми приклади, образ і стиль керівництва громадою вірян на прикладах із життя Пророків Всевишнього Аллага, і, зокрема, на безлічі прикладів із життя останнього Посланця.

Другий блок був присвячений інтерактивному розгляду й обговоренню актуальних питань ісламського права, яке проходило під керівництвом муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саїда Ісмагілова; зокрема, питання, пов’язані з похоронно-поминальними обрядами Ісламу та повноваження імаму.

Окрему увагу приділили таким юридичним питанням, як межі канонічних територій, на яких зареєстрована та або інша мусульманська громада, а також правам і обов’язкам релігійних організацій у світлі українського законодавства.

Власкор.

 

Підшито до: Новини

Останні записи