0

Релігійні діячі Дніпра засудили напад на синагогу

DSCN5670Імам мечеті ІКЦ Дніпра Едґар Девлікамов, протоєрей УПЦ Костянтин Дробітько, настоятель церкви Покрови отець Василь Колодій (УГКЦ) та голова відділу капеланської опіки Дніпропетровської єпархії Київського патріархату протоєрей Дмитро Поворотний виступили 26 грудня зі спільною заявою, засудивши актів вандалізму, скоєний невідомими особами в Умані.

Зокрема, Едґар Девлікамов сказав:

«Ми засуджуємо тих, хто осквернив храм в Умані. Такий учинок є абсолютно неприйнятний у нашій країні, де мирно співіснують різні релігії, конфесії та етноси. Наші віровчення та ідеологія не суперечать одна одній і забороняють такі дії. Храм — це місце розради та світла. До храму звертаються серця, що вірять. Той, хто глумиться над святим місцем — глумиться й над людською душею».

Едгар-ДевлікамовКоментуючи своє звернення, імам процитував рядки Священного Корану:

«І якби Аллаг не дозволяв одним людям боронитися від інших, то були б знищені монастирі й церкви, місця молитви (синагоги) й мечеті, де часто згадується ім’я Боже. Аллаг неодмінно допоможе тим, хто допомагає Йому. Воістину, Аллаг — Всесильний, Всемогутній!» (22:40).

Нагадаємо, 21 грудня в Умані (Черкаська область) напередодні свята Хануки до молитовного комплексу на місці поховання юдейського праведника раббі

Нахмана вдерлися невідомі особи. Вигукуючи антисемітські образи російською мовою, нападники кинули в приміщення голову свині та залили все навколо червоною фарбою. Перед тим, як утекти, зловмисники розпилили сльозогінний газ у бік вірних, що перебували в синагозі.

Протоєрей Дмитро Поворотний нагадав зібранню, що історія вже знає такі сценарії:

«Колись у далекому минулому еліністичні володарі так само наругалися над юдейський храмом, осквернивши його кров’ю та кинувши туди свинячу голову. Такі от символи освічених, але бездуховних людей. І ті, хто так робить, Царства Божого не успадкують» — застеріг священик.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи