0

Реакція на напад на мечеть у Квебеку як лакмусовий папірець послідовності у співчутті

full-1485755436234e35c259729e65066963d75bfba57e-1485755437З превеликим жалем дізнався про напад на мечеть у Квебеку (Канада), куди під час нічної молитви вдерлися двоє озброєних нападників і почали стріляти по вірних, що молилися Творцеві. Від імені мусульман України ДУМУ «Умма» висловлює щирі співчуття пораненим і жертвам загиблих унаслідок цього терористичного нападу.

Молимо Господа про рай для тих, чиї життя протиправно обірвали; про терпіння та сили для їхніх рідних і близьких — щоб гідно й покірливо знесли це випробування; про терпіння та міцну віру для поранених — щоб це очистило їх від попередніх гріхів.

А ще маємо надію, що цей напад викличе не менший резонанс у суспільстві, ніж сумнозвісний випадок із редакцією «Шарлі Ебдо», бо це дуже показовий лакмусовий папірець послідовності світової спільноти у своїх цінностях та у додержанні декларованого принципу «кожне життя має однакову цінність». Якщо це справді так, то напад на тих, хто молився повинен збурити велику хвилю обурення та співчуття, як і напад на редакцію. Саме така послідовність доведе всім, що вододіл проходить по лінії «гарні хлопці проти поганих хлопців», а не «до наших поганих хлопців можна бути поблажливими, а до „їхніх“ поганих хлопців — ніколи, тож треба винищити всіх — причетних і непричетних».

Якщо поділ на «своїх» і «чужих», «гарних» і «поганих» відбувається не за об’єктивними характеристиками особи та її ставленням до інших, а за релігією, расою, етнічним походженням тощо — це дуже сумна й дуже небезпечна ознака того, що наш світ стоїть на самому краю чергової цивілізаційної прірви.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи