0

«Бог розподілив 1% Своєї милості між створіннями, а 99% лишив для Судного дня»

unnamedІмам мечеті львівського ісламського культурного центру Мурат Сулейманов узяв участь у Міжрелігійному круглому столі «Бог: природа об’явлення та сприйняття його людиною», що відбувся у Львові 28 березня за сприяння Кафедри богослов’я Українського католицького університету та Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». Захід ініційовано з метою впровадити на академічному рівні систематичний богословський діалог між представниками основних релігій. Відео з виступом імама можна переглянути за посиланням.

На зустрічі богослови мали нагоду презентувати своє віровчення на академічному рівні, обмінятися фаховими напрацюваннями та створити майданчик для обговорення та розв’язання суспільних проблем з погляду міжрелігійного богословського діалогу.

Предметом обговорення було людське уявлення про природу Бога, тож імам розпочав свій виступ із цитування 11 аяту сури «Аш‑Шура» («Рада»):

«Творець небес і землі! [...] Ніщо не подібне до Нього! Він усе чує і все бачить» (Коран, 42:11).

Він доповнив аят хадисом Пророка (мир йому і благословення):

«У жодному разі не розмірковуйте про Бога, уявляючи його певним чином, не робіть цього!»

unnamed (1)Імам пояснив присутнім причину цього застереження: людський розум обмежений і може уявити щось лише за аналогією, але не в змозі пізнати Божественної природи. Інструментом пізнання Бога для людини є Писання — не тільки Коран, а й Євангеліє, Тора та сувої Ібрагима (Авраама), Псалтир Давида тощо.

Людина пізнає Бога через Його атрибути, що Він їх сам описав, а також через якості, що Господь спонукає людину виховувати в собі: власні гідність, скромність, справедливість, любов і повага до ближнього та ін.

Наостанок імам прочитав хадис про те, що Всевишній розподілив малу частину Своєї милості між усіма створіннями, і саме ця частинка виявляється в безкорисній любові матері до дитини, навіть у тварин (і не лише до свого виду), у допомозі іншим тощо. 99 % милості до нас Всевишній лишив на Судний день, тож люди, заради Його втіхи, мають вірити в Господнє прощення, й намагатися змінитися на краще. А побачити Бога зможуть тільки мешканці найвищих ступенів раю.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи