0

Муфтій Саід Ісмагілов: «Я цілком підтримую реформу охорони здоров’я в Україні»

Scan_1На зустрічі з муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим в. о. міністра охорони здоров’я України пані Уляна Супрун детально виклала суть запропонованої її командою реформи системи охорони здоров’я, що має покращити медичне забезпечення кожного українця. Вона попросила муфтія особисту підтримати її та бути присутнім на голосуванні пакету відповідних законопроектів у Верховній Раді в четвер, 13 квітня, а також проінформувати вірних про суть запропонованих законодавчих змін, адже вірить, що реформи можливі тільки у співпраці та за підтримки громадян.

З пакетом законопроектів, зареєстрованих міністерством юстиції, можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України (1, 2, 3). Долучаємо й візуальні матеріали, надані в. о. міністра, та оприлюднюємо думку муфтія з цього питання.

Вивчайте, робіть висновки, адже майбутній рівень нашого з вами життя в Україні залежить саме від нас з вами вже сьогодні!

В Україні реформа охорони здоров’я — чи не найактуальніше питання, бо дотепер існує застаріла система, ще з радянських часів. Ця система геть віджила своє, ставши такою корумпованою та неефективною, що більшість українців втратили довіру до неї. Заможніші лікуються у приватних клініках або взагалі за кордоном, а бідні стоять у чергах у державних, де лікарі отримують дуже маленьку зарплатню, де нема ліків, нема сучасного обладнання. Лікарні більше схожі на в’язниці, ніж на медичні заклади.

Scan_2Пані Супрун має чіткий, зрозумілий, обґрунтований та абсолютно реальний план реформи медицини. Справа за депутатами Верховної Ради — вони мають ухвалити потрібний закон саме цього тижня. Зрозуміло, що реформа системи охорони здоров’я, за словами пані в. о. міністра, не буде одномоментна, але тривала, і відчутний опір старої системи, що не бажає міняти наявну корумповану схему.

Від нинішньої системи страждають передусім українці, будь-якої віри чи етнічного походження — і мусульмани, й християни, і ті, що взагалі ні в кого не вірують.

Кабінет міністрів і прем’єр цілком підтримують цю реформу, однак є певне непорозуміння з боку народних депутатів. Цього тижня, можливо, в четвер, за цей пакет законопроектів голосуватимуть у Верховній Раді, і пані в. о. міністра дуже стурбована: якщо його не буде підтримано, то реформа охорони здоров’я зупиниться щонайменше на 3–5 років, бо потім почнуться передвиборчі змагання, а під час них ніхто не захоче брати відповідальність за реформами. Якщо цього не зробити тепер, реформу буде відкладено щонайменше на 2020 рік, як не на пізніший термін, адже бюджет ухвалюють улітку, і саме зараз треба проголосувати за законопроекти, щоб улітку обговорити бюджет для початку реформи, і щоб перший етап розпочався вже в січні 2018‑го.

Scan_3Якщо цей закон відкладуть на осінню сесію парламенту, то найближча нагода ухвалити відповідний бюджет випаде аж наступного літа! І пані Уляна має великі сумніви, що закон ухвалять восени, якщо цього не зроблять тепер, — через передвиборчі перегони та небажання учасників брати на себе відповідальність. Тож є ризик, що реформу буде безстроково відкладено, і українці лишаться з нинішньою медичною допомогою — і діти, і літні люди, і ті, що мають хронічні недуги й потребують постійної медичної уваги.

Із цієї причини в. о. міністра наважилася звернутися до релігійних лідерів, адже релігійні організації мають найбільший рівень довіри українців, як порівняти з усіма іншими інституціями. Вона вже виступала перед Радою Церков, а в неділю зустрілася зі мною (муфтієм Саідом Ісмагіловим. — Ред.); у понеділок розмовляла з патріархом Філаретом і має надію зустрітися особисто з іншими релігійними лідерами та просити їх підтримати цю реформу, а, по змозі, навіть бути присутніми у Верховній Раді під час голосування за цей законопроект — подивитися в очі депутатам, бо вони можуть не проголосувати в четвер, а в неділю, на Великдень, прийти до церков і демонструвати свою побожність.

Пані Супрун закликає всі релігійні громади підтримати цей проект, бо майже ніяких реформ в Україні не відбувається, а це — те, за що стояв Майдан, і чого вимагає українське суспільство. Це — те, що наближає нас до цивілізованого світу, де людина не «витратний матеріал», а особистість і має права, має отримувати від держави якісні медичні послуги.

Scan_4У християнській та мусульманській традиції — так збіглося цього року — саме тепер особливий, духовний час. У християн триває Страсний тиждень — останній тиждень Великого посту, що закінчиться Великоднем, а голосування має припасти на Чистий четвер, і це — дуже символічно.

Для мусульман це так само особлива пора, бо нині — місяць раджаб, за мусульманським календарем. Це один із так званих «заборонених» місяців, що передують священному Рамадану. Саме від раджаба вірні починають духовно готуватися до Рамадану. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) казав, що «раджаб — місяць Аллага». Саме цього місяця сталося диво — Нічне перенесення, коли Всевишній переніс Пророка (мир йому і благословення) з Мекки до Єрусалима, де він молився разом з усіма пророками та посланцями, що жили перед ним, а потім знісся на Небо, де побачив рай і пекло, справедливість у винагороді і покарання від Всевишнього, і де, спілкувавшись зі Всевишнім, отримав останні аяти сури «Аль‑Бакара» («Корова») — це відбулося лише раз у його житті. Тож цей місяць є особливий для мусульман.

Думаю, всім депутатам, що виявляють побожність, усім, що мають совість і гідність, варто використати цю чудову нагоду й показати нашому народові свою ініціативу, духовність, своє бажання зробити дуже велику справу для всіх співгромадян. Я закликаю всіх підтримати реформу охорони здоров’я в Україні!

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Останні записи