0

Мітинг пам’яті жертв депортації кримців у Запоріжжі

_DSC003919 травня на площі Маяковського у Запоріжжі відбувся мітинг жалоби, присвячений 73 річниці депортації кримців. Були присутні як пересічні містяни, так і урядовці, зокрема начальник обласного управління міжнаціональних відносин та релігій Павло Мяло, та релігійні діячі. У мітингу взяла участь і родина імама Ісламського культурного центру Запоріжжя Мухаммада Мамутова. Окрім того, захід підтримали священики різних конфесій: єпископ Римо-католицької церкви Ян Собило, настоятель Вірменської апостольської церкви отець Юсик, настоятель Української православної церкви отець Василь.

_DSC0041Шейх Мухаммад, сам кримець, прочитав молитву-дуа на спомин жертв тотального виселення свого народу загонами НКВС у далекому 1944 році. Під час депортації, транспортування, та в засланні загинуло до 45% кримських татар.

Дружина імама, Ніяра Мамутова, розповіла, що вона народилася ще в Узбекистані, і лише коли дівчинці виповнилося два рочки, родина змогла повернутися до Криму: на відміну від інших репресованих народів, кримським татарам не дозволяли повертатися на Батьківщину фактично до розпаду СРСР.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи