0

Цей рік закят аль-фітр (милостиня розговіння) — 90 гривень!

финикиДо уваги українських мусульман! Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) зобов’язав роздавати милостиню розговіння, або закят аль-фітр, рівноварту одному саа харчових продуктів. Він наказав робити це вільному й рабові, чоловікові й жінці, малому й старому з мусульман, і дати її треба встигнути до початку святкової молитви.

Один саа — це 2245 грамів їжі, що її мусульмани зазвичай їдять у конкретній місцевості. Це не має бути найдешевша або, навпаки, найдорожча їжа — саме звичайні продукти повсякденного вжитку.

У країнах Європи поширена практика давати цю пожертву не їжею, а в грошовому еквіваленті. В Україні цей рік закят аль-фітр становить 90 гривень з особи.

Імам ан-Нававі писав: «Людина повинна віддавати закят аль-фітр за себе й за тих, на кого зобов’язаний витрачати свої кошти: за дружину, дітей і (старих) батьків».

Шановні брати і сестри! Закликаю вас цього року жертвувати на доброчинність для наших одновірців — вимушених переселенців із Криму та Донбасу, дітей політв’язнів, сиріт і літніх людей.

Закят аль-фітр треба роздати бідним, сиротам, інвалідам, хворим, що потребують лікування, незаможним родинам, старим, що потребують нашої допомоги. На жаль, нині ву нас людей цих категорій дуже багато.

Для тих, хто сам належить до згаданих категорій, виплата закяту аль-фітр не обов’язкова — навпаки, вони самі мають першочергове право на його отримання.

Починати віддавати цю особливу пожертву можна наприкінці місяця Рамадан — до свята Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам).

І нагадаю, що пост мусульманина — між небом і землею, поки він не виплатить закят аль-фітр із того достатку, що ним наділив його Всевишній Аллаг.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи