0

Щирі співчуття жертвам теракту у мечеті афганського міста Герат!

AКількість жертв теракту в шиїтській мечеті Герату вже сягнула 50 осіб, понад 60 — поранено. За повідомленнями поліції, напад здійснили двоє: смертник вчинив самопідрив, а другий, озброєний гвинтівкою, відкрив вогонь по людям. На той час в культовій споруді перебувало понад 300 осіб, що прийшли здійснити вечірню молитву.

Наші щирі співчуття та молитви всім жертвам цього зухвалого нападу, а також їх рідним та близьким. Пророк Мухамед вчив, що за жодних обставин не можна вбивати у мечетях (а також церквах, монастирях та синагогах) чи поряд з ними, хай там хоч які негаразди навкруг. Хто ж стоїть за цим злочином, якщо організаторам і виконавцям байдуже на цю пряму заборону?

Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами і принципами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності і мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, за які законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на культові споруди, незалежно від релігійної приналежності громад, і закликаємо знайти всіх причетних до вчинення цього терористичного акту й покарати їх, згідно з божественними і людськими законами.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) казав і про терпіння, що повинні виявити близькі покійного: «Якщо раба Аллага спіткає якесь нещастя, й він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього ми повертаємося! Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось ліпше“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину в її горі й дасть натомість щось ліпше»; а також: «Аллаг Усевишній каже: „Якщо Я заберу в Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату — нагородою йому від Мене буде тільки Рай“».

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи