0

Люди не мають гинути через жадібність і недбалість посадовців, надто — діти

118051Цими вихідними Україну збурила страшна звістка. В Одесі внаслідок пожежі в дитячому оздоровчому комплексі «Вікторія» загинули троє дітей: 8-річна Софійка, 9-річна Настя та 12-річна Сніжана; ще три дитини перебувають у лікарні. Ми молимося за упокій дитячих душ, за їх рідних і близьких, а також за всіх, хто будь-яким чином постраждав у цій жахливій трагедії.

Водночас хочемо нагадати всім про особисту відповідальність за кожне рішення, за кожну вчинену несправедливість, хоч би якою незначущою вона не видавалася. Бо навіть якщо винних у цій трагедії виправдає суд людський, чого побоюються родини постраждалих, — як ці люди постануть перед Судом Творця?

Невідомі шляхи Господні, але засновком цієї трагедії стала низка свідомих ризикованих рішень — рішень людей, що ризикнули безпекою інших. Людьми, що повинні були зробити все для безпечного відпочинку дітей у цьому таборі і отримали на це величезні кошти з бюджету — але натомість переймалися створенням «красивої картинки для камер» з церемонії відкриття. Тими, хто не провів протипожежну обробку дерев’яних корпусів, щоби стіни не зайнялися вмить, але відрапортували про неї — свідки кажуть, що полум’я охопило будівлю протягом п’яти хвилин. Тими, хто прийняв ці корпуси в експлуатацію, підтвердивши належний рівень пожежної безпеки. Тими, хто прийняв будівлю в експлуатацію з неналежною кількістю протипожежних датчиків. Тими, хто вимкнув протипожежну сигналізацію після кількох фальш-сигналів. Тими, хто нехтував численні скарги дітей на те, що при купанні в душі їх било невеликими розрядами струму, та порадив їм відвідувати душ у ґумових капцях. Тими, хто не забезпечив належного напору води, через що довелося тягнути рукави до гідрантів аж на сусідній вулиці — 1,5 км!

Влада Одеси пообіцяла надати матеріальну допомогу сім’ям загиблих і постраждалих під час пожежі в дитячому таборі «Вікторія»; кількох посадових осіб звільнили, порушена кримінальна справа, але що поверне батькам утрачених дітей?

Звісно, вчинок маленької Катерини Ной, що врятувала з полум’я 8 інших дівчат 8–10 років, заслуговує якнайвищої оцінки, але чому чимало дітей мусили рятуватися самотужки? За словами очевидців, старші діти допомагали меншим вибратися з вогню; кілька дітей урятувались, вистрибнувши з вікон.

Згоріти живцем — страшна смерть. Ми, як громадянське суспільство, повинні зробити все, щоб така трагедія не повторилася. Це святий обов’язок кожного з нас.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи