0

Шановні брати і сестри, вітаю вас з настанням нового 1439 року гіджри!

!!!!_Muharram_2017_UmmaСьогодні ввечері по заході сонця розпочнеться новий 1439 рік за мусульманським календарем, запровадженим халіфом Омаром ібн аль-Хаттабом 637 року.

Новий рік не є канонічним мусульманським святом, однак гіджра — переселення — пророка Мухаммада (мир йому та благословення) з Мекки до Медини — стала знаменною подією, що символізує початок мусульманської цивілізації та становлення ісламу як світової релігії.

Гіджра була вимушеним кроком, адже після 10 років проповіді єдинобожжя серед язичників Мекки, репресії проти мусульман досягли свого апогею. Пророк Мухаммад (мир йому та благословення) цілий час шукав, куди переселитися вірним, щоб урятувати їх від убивств, катувань і переслідувань. Двічі невеликі групи мусульман переселялися до Ефіопії, а ще просили захисту в різних арабських племен — і все марно. Лише під час хаджу, великої мусульманської прощі, Пророк (мир йому і благословення) домовився з представниками оазиса Ясриб — вони погодилися прийняти його як духовного лідера та всіх мусульман Мекки.

Таємно, потроху, мусульмани стали переселятися до Ясриба. Мало не останніми Мекку мав покинути сам Пророк (мир йому і благословення) разом зі своїм найліпшим другом Абу Бакром. Мекканці надумали вбити Божого посланця, коли він вийде зі свого будинку, але Всевишній Аллаг на якийсь час засліпив убивць, і він зміг пройти поміж ними і залишити місто.

23 вересня 622 року після втечі від переслідників і багатьох пригод у пустелі, він у супроводі Абу Бакра в’їхав до Ясриба, що відтоді отримав назву Медина Мунаввара — Пресвітла Медина.

Утім, запроваджуючи новий календар, халіф Омар за початок року взяв не дату в’їзду Пророка до міста, а перший день першого місяця мухаррама, що 622 року припав на 12 липня.

Мусульманський місячний календар складається 12 місяців, тобто має близько 354 днів, що на 10 чи 11 днів менше за сонячний рік — через це дні мусульманських релігійних свят, а також дата нового року, щоразу зсувається, як порівняти з календарем григоріанським.

Доба в мусульман починається від моменту заходу сонця, а не опівночі. Місяці складаються з 29 або 30 днів. Першим днем нового місяця вважають перший день по настанню нового астрономічного місяця, коли по заході сонця в небі можна побачити молодик. Місяць триває від до появи наступного молодика, тобто 29 днів 12 годин 44 хвилини 3,8 секунди.

Календар гіджри, запроваджений у халіфаті 637 року, ніколи не змінювався й досить швидко поширився серед народів, що визнають Іслам.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи