0

Майбутні журналісти та дипломати зацікавились історією Ісламу в Україні

IMG_20171012_111040Давно існує добра традиція: студенти світських і релігійних українських вишів відвідують ісламські культурні центри та мечеті Духовного управління мусульман України «Умма», де зустрічаються з  послідовниками Ісламу,  провадять тут заняття й лекції з богослов’я та релігієзнавства.

Часті гості київського ІКЦ — студенти Київської православної духовної академії та Київського університету імені Бориса Грінченка, Українського адвентистського теологічного інституту,  Киево-Могилянської академії (НаУКМА), Київського національного інституту ім. Т. Шевченка, Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова та багатьох  інших навчальних закладів.

IMG_20171012_111158І ось ще одна зустріч. У четвер, 12 жовтня, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов на запрошення Київського національного університету  культури і мистецтв зустрівся зі студентами факультету і міжнародних відносин.

Майбутніх працівників ЗМІ та дипломатів цікавила Історія  Ісламу в Україні, культура, традиції та звичаї мусульманських народів, морально-етичні засади віровчення, звичаєве та ісламське право, відмінності між ними. Тож виступ  шейха Саіда  тривав близько двох годин — довше, ніж планували, а потім була відверта розмова зі студентською молоддю.

Як розповів Саід Ісмагілов, студенти цікавилися відносинами між країнами, правами мусульманських жінок, станом свободи віри в різних країнах, питали, чому не можна малювати карикатури на пророків та ін..

IMG_20171012_120323— Я завжди попереджаю, що для мене не існує «незручних» запитань, і можна  питати  про будь-що в коректній формі, — зауважує  муфтій.

Цікавість молодих людей була невдавана: навіть коли  час сплив,  молодь не відпускала гостя, ставлячи нові й нові запитання, дякуючи за зустріч.

Навчальний рік у Могилянці традиційно розпочинається спілкуванням з видатними людьми, моральними авторитетами сучасності, що до їхньої думки дослухається українське суспільство, і цього року це була зустріч з муфтієм ДУМУ «Умма» Саідом Ісмагіловим.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи