0

Імами-капелани — невіддільна ланка в паліативній допомозі

мамутов конфер паллиатив-02В Івано-Франківську 17–19 жовтня відбувалася Міжнародна конференція «Практика паліативної допомоги в Євразійському регіоні. Обмін досвідом». Окрім медиків, психологів і соціальних працівників у ній узяли участь духівники та волонтери, правозахисники, громадські активісти.

Мусульмани як частина українського суспільства не можуть нехтувати його проблеми. Послідовники Ісламу завжди серед тих, хто простягає руку допомоги територіальним громадам, спільнотам і звичайним українцям, коли перед ними постають серйозні труднощі, виклики. Тож не дивно, що серед учасників конференції був і заступник муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імам мечеті міста Запоріжжя Мухаммад Мамутов.

Запорізький імам розповів, що захід за участі в. о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун був вельми інформаційно. Учасники обговорювали стан паліативної та хоспісної допомоги в Україні та за кордоном. Великий блок питань стосувався безпосередньо до організації медичної допомоги, якісного знеболення, а ще роботи волонтерів, правозахисників та активістів, що забезпечують права хворих на гідні умови життя, долають хибне ставлення суспільства до проблем невиліковно хворих.

Особливим блоком на конференції йшла сесія, присвячена духовній опіці та підтримці тяжкохворих, ролі медичного капелана в роботі команди з паліативної допомоги, етиці догляду наприкінці життя, зокрема інформуванню про діагноз та правдивості такого повідомлення.

Як зазначив заступник, імамам-капеланам є що розповісти з їхнього досвіду спілкування з невиліковно хворими, але проблема паліативної допомоги — набагато ширша та потребує роз’яснювальної, просвітницької роботи серед різних цільових груп. Сам шейх Мухаммад зізнався, що тепер він ліпше розуміє, чого та в який спосіб навчати активістів, що бачать своє служіння суспільству саме в роботі паліативних команд, знає, як доносити цю тему до людей, як вести просвітницьку роботу.

сертификат мамутовПо закінченні конференції учасники отримали відповідний сертифікат.

Організатор конференції, присвяченої 20-річчю Обласного клінічного центру паліативної допомоги Івано-Франківської області, — МФ «Відродження» за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, Уповноваженого ВР України з прав людини та інших досить впливових міжнародних та вітчизняних організацій.

У заході взяли участь експерти у сфері паліативної допомоги з понад 10 країн світу.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи