0

Щирі співчуття родині Февзі Шевкієва

dua soboleznjvanieЗ превеликим сумом дізналися, що 16 листопада відійшов у вічність Февзі-ага Шевкієв — активний учасник кримськотатарського руху, послідовний борець за повернення кримців на батьківщину, відданий чоловік, люблячий батько трьох дітей (серед них член Меджлісу Різа Шевкієв. — Ред.), дідусь дев’ятьох онуків і вісьмох правнуків.

Життя Февзі-ага не було легке. В 1937 році його батька, Османа Шевкі, засуджено до смертної кари органами НКВС; мати, Еміне Шевкі, сама виховувала з чотирьох малих дітей. Саме тоді одинадцятирічний Февзі, що лишився за старшого чоловіка в сім’ї, узяв на себе нелегку роль її голови.

Його сім’я брала участь у партизанському опорі німецькій окупації, але їх, як і всіх кримців вислали 1944 року. У засланні Февзі змужнів, здобув професію, завоював своєю чесністю та відповідальністю справжню повагу земляків. Він послідовно обстоював право на повернення депортованих на землю предків і рішуче відмовлявся, коли його авторитетом серед кримців намагалися скористатися партійні функціонери. Його так і не змусили підписати сумнозвісний «лист сімнадцяти»: підписанти вихваляли життя кримців у місцях заслання та закликали забути про повернення до Криму. Февзі витримав цей тиск і таки дожив до здійснення своєї мрії: 1990 року разом з сім’єю одного з синів він оселився на батьківщині.

Ми розуміємо, яка це тяжка втрата для його рідних та близьких, його соратників, і висловлюємо співчуття й підтримку. Воістину, Аллагові належить те, що Він забрав, і те, що Він дарував, і всьому Він визначив свій термін.

Хай Господь дасть рідним і близьким покійного терпіння в час утрати, бо посланець Аллага (мир йому і благословення) казав про терпіння родичів покійного:

«Якщо когось із рабів [Аллага] спіткає якесь нещастя, а він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього повернемося! Аллагу, нагороди мене в нещасті моїм і дай мені натомість щось ліпше!“, — Аллаг Усевишній неодмінно нагородить його в його біді й дасть йому натомість щось ліпше».

Молимося про прощення гріхів Февзі-ага та щедру нагороду за його добрі справи!

Дай Боже, щоб добрі справи його нащадків писалися йому як садака й по його смерті, і щоб чаша його добрих справ була важкою в День Суду!

Колектив Духовного управління мусульман України «Умма»

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи