0

Співпраця з бібліотеками, земельні ділянки для цвинтарів та спільні заходи: плідна зустріч представників ВРРО та Київради

images-news-2017-14.12.2017-Diana_Popova-fill-320x21314 грудня відбулася зустріч представників Всеукраїнської ради релігійних об’єднань з директором департаменту культури Київської міської ради Діаною Поповою. Ініціатори зустрічі, об’єднання, що входять до ВРРО, мали на меті розповісти про створення та діяльність Ради, а також запропонувати співпрацю в кількох напрямках, що можуть бути цікавими Київраді. Натомість сторони не просто встановили контакт: до кінця зустрічі напрямків можливої співпраціі навіть побільшало.

Знайомство

ВРРО на заході заступали представники Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов і Хусам Іса; рабин Олександр Духовний та Веніамін Євченок від Релігійного об’єднання громад прогресивного юдаїзму України; Алла Баранова від Національних зборів віри Бахаї; Микола Овчаренко від РУНВіри та Павло Яроцький від Української асоціації релігієзнавців.

Учасники зустрічі розповіли пані директорці про те, що Всеукраїнська рада релігійних об’єднань — це добровільне об’єднання представників різних релігій, створене для узгодження питань, що стосуються релігійного життя в Україні, а також координації доброчинності та іншій діяльності, яку можна провадити спільно.

Говорили й про напрацювання Ради за рік її існування, наголосивши, що за минулий рік між її членами не було жодних непорозумінь — це дуже вигідно відрізняє РВВО від інших міжрелігійних об’єднань України. Представники релігійних організацій також розповіли про спільні акції, наприклад, ушанування пам’яті жертв Бабиного Яру.

Спільне вшанування та просвітницькі заходи

Ініціатори зустрічі мали до пані Попової чимало питань. Передусім висловили бажання, щоб представників Ради — нарівні з представниками інших рад — запрошували до вшанування на державному рівні важливих дат: ушанування пам’яті жертв Голодомору, закінчення Другої світової війни тощо.

По-друге, запропонували організувати експозицію для Музею релігій України: представники релігійних об’єднань готові надавати експонати для музею в Києві. Створення такого закладу, на думку релігійних організацій, — на часі,  адже в інших містах, наприклад, у Львові, існують музеї релігії вже існують. Було б чудово, якби міська влада пішла назустріч і виділила в якомусь із державних музеїв окреме місце для експозиції про релігії в Україні. Робоча назва проекту — «Музей історії релігії», але автори ідеї відкриті для інших пропозицій.

Брак релігійної літератури в бібліотеках

Діану Попову ідея музею зацікавила, однак вона запропонувала почати співпрацю в царині просвітництва з простішого проекту: у київських бібліотеках бракує нової релігійної літератури, головно священних писань, а самих районних бібліотек у столиці — понад 200. Представниця Київради спитала, чи можуть релігійні організації допомогти й надати певну кількість примірників своїх священних писань для бібліотек? Багато членів Ради охоче пристали на таку пропозицію та погодилися передати свою релігійну літературу до бібліотечних фондів безкоштовно.

Земельне питання

Звичайно, на зустрічі згадали про таке гостре для релігійних громад питання, як потреба землі для цвинтарів. Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов розповів про труднощі з похованням київських мусульман і попросив місцеву владу не зволікати з вирішенням нагальної проблеми, бо тут потрібне негайне рішення: люди не можуть не помирати, хоч би й бажали цього.

З питаннями про надання земельних ділянок під культові споруди та кладовища звернулися й інші члени Ради, зокрема юдеї та бахаї.

Наприкінці зустрічі сторони висловили бажання плідної співпраці. Делегати Ради запросили представників місцевої влади на свої заходи й запропонували провадити більше акцій, що їх Рада вважатиме за суспільно важливі.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи