0

«Це вже факт, що є частина української політичної нації, що самовизначилась як мусульмани України» — муфтій Саід Ісмагілов

Міжнародний жіночий форумМіжнародний жіночий форум, що ініціювали та провели «Ліга мусульманок України» та Громадська організація «Мар’ям», розпочався з молитви та напуття муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» шейха Саіда Ісмагілова:

Слава Всевишньому Аллагові! Мир і милість Аллага пророкові Мухаммадові, а також його сподвижникам та всім мусульманам до Судного дня!

Своє послання до Міжнародного жіночого форуму я почну словами Всевишнього Аллага:

«О люди! Ми створили вас із чоловіка та жінки, зробили вас народами та племенами, щоб ви знали одне одного. Воістину, найшанованіші серед вас перед Аллагом — найбільш богобоязливі! Воістину, Аллаг — той, хто все знає, все відає! (Коран, 49:13).

У цьому аяті Всевишній каже, що люди створені з чоловіка та жінки, і Він не з’ясовує, хто ліпший — чоловік чи жінка, а каже: «…Найшанованіші серед вас <…> — найбільш богобоязливі». Тобто не статева приналежність важлива, а важлива богобоязливість!

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення), звертаючись до чоловіків, каже:

«Світ цей дається в тимчасове користування, і найліпше, що можна отримати в ньому, — праведна дружина!»

Тобто найліпше в цьому житті для чоловіка — це побожна жінка. І нема нічого ліпше за таку дружину! У руках жінки — майбутнє будь-якої країни, бо саме жінка народжує та виховує. Як мати виховає дитину, чого вона її навчить з перших днів життя, яких моральних якостей, — таке й буде у нас суспільство.

Міжнародний жіночий форумШановні сестри! Чи знаєте ви, яку велику справу ми робимо разом з вами? Саме тепер, у ці роки, ми творимо мусульманську громаду України, формуємо мусульман України — я не перебільшую. Саме нам випала така доля. Ще недавно не було й поняття «мусульмани України». Писали «мусульмани в Україні», писали «переселенці з мусульманських країн і регіонів», у найкращому разі пов’язували мусульман з етнічним походженням: «мусульмани-татари» або «мусульмани-араби», але мовного звороту «мусульмани України» не було. А тепер «мусульмани України» — це стале словосполучення. Це вже факт, що є частина української політичної нації, що самовизначилась як «мусульмани України». І ми повинні усвідомити, що, ми, по-перше, є мусульмани, по-друге — ми є українці як політична нація. Це, звісно, не касує нашої національної належності, однак мусимо твердо визначитись, що ми — частина українського громадянського суспільства, ми — частина України. Повноправна й повноцінна частина!

І в цей відповідальний і дуже важливий період відродження Ісламу є фактично два шляхи: ізоляція або інтеграція. Якщо мусульмани України оберуть ізоляцію, відокремлення від українського суспільства та стануть закритим середовищем — ми отримаємо неосвічених дітей, що не зможуть бути успішні не тільки в Україні, а й ніде не будуть успішні; ми отримаємо ісламофобію, гетто, купу радикальних ідей, бідність, конфлікти з українським суспільством.

Якщо ми обираємо інтеграцію — за умови збереження своєї мусульманської ідентичності — ми не тільки зможемо вивчати й виховувати наших дітей у найліпших навчальних закладах, не тільки матимемо добрі стосунки з українцями-немусульманами, матимемо рівні права і можливості — ми ще зможемо вільно та відкрито визнавати й проповідувати Іслам, ми станемо органічною та невіддільною частиною України. А для цього треба любити Україну, вивчати українську мову, поважати українців, що мають інші релігійні погляди, поважати нашу державу, її культуру, закони. І без вас, жінок, ми не досягнемо такого чудового результату, адже саме в ваших руках — виховання наступних поколінь мусульман України: науковців, митців, письменників, бізнесменів, політиків, імамів і державних діячів. Закликаю вас, шановні сестри, до громадської активності та відповідальності!

Бажаю Міжнародному жіночому форуму плідної та цікавої роботи! Нехай благословить вас Всевишній Аллаг!

Довідка: Міжнародний жіночий форум відбувся в суботу, 7 квітня 2018 року в колонній залі КМДА. Захід зібрав найактивніших представниць мусульманських жіночих організацій, волонтерів, громадських діячок, що обговорили актуальні питання нашого суспільства, зокрема роль жінок у подоланні негативних явищ, обстоювання мусульманками прав людини, розбудову успішних громад, виховання майбутнього покоління на моральних засадах Ісламу, зміцнення традиційних сімейних цінностей, міжетнічний та міжрелігійний мир. Говорили й про роль жінки в родині та суспільстві, про те, чому важливо бути волонтером, наводили реальні приклади діяльності мусульманок на цій ниві. Учасниці заходу приділили увагу проблемі успішної самореалізації, професійному зростанню, громадянській позиції мусульманок з їхньою націленістю на виконання базової місії жінки як дружини та матері.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи