0

Муфтій Саід Ісмагілов про ініціативу надання автокефалії УПЦ

640x805Сьогодні Верховна Рада України більшістю голосів підтримала ініціативу Президента України звернутися до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Більшість експертів одностайні в тому, що створення помісної церкви сприятиме зміцненню української державності та незалежності, сприятиме духовному зростанню українців, налагодженню міжрелігійного діалогу, подоланню розбіжностей та встановленню справедливого миру.

Українські мусульмани традиційно не втручаються у справи вірних православних церков чи інших релігій, але це питання набуло значного резонансу та дещо виходить за межі окремої релігійної традиції. Як активна частина українського суспільства ми не можемо бути осторонь і висловлюємо підтримку цих ініціатив.

Ба більше, українські мусульмани так само чекають кроків у напрямку порозуміння та об’єднання. Багато років Духовне управління мусульман України «Умма» пропонує співпрацю іншим мусульманським організаціям, що прагнуть єдності, і прикладом цього стало підписання кількома духовними управліннями та організаціями мусульман України «Хартії мусульман України» (2016) та «Соціальної концепції мусульман України» (2017).

Конструктивний діалог та об’єднання православних церков може бути потужним позитивним прикладом і для мусульманської громади України.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи