0

Муфтій узяв участь у забігу заради Севіль і закликає одновірців допомогти дівчинці

31117967_1672374259520830_730054498989869027_nУ неділю, 22 квітня, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов здійснював мрії — свою та юною кримської татарки. Щодо себе, то він давно мріяв «побігати не просто для себе, а взяти участь у справжньому забігу, та ніяк не складалося». Цього року мотивація була сильна як ніколи: Добродійний фонд «Запорука» запросив пробігти якусь невелику дистанцію та зібрати кошти на новий ендопротез для кримськотатарської дівчинки Севіль, що перемогла онкологічну хворобу.

— Відмовити не міг, треба бігти. Як релігійний діяч, як муфтій я не можу стояти осторонь, не вважати на людський біль, тож ні хвилини не вагався — прийняв запрошення одновірців і стати частиною команди, — каже шейх Саід. — Узяв малу дистанцію — 5 кілометрів. Біг поволі — молодь обганяла, наче я дерево; фінішував 256-м. Враження дуже позитивні. Якщо моя скромна участь допоможе зібрати кошти для Севіль, то мій перший забіг буде не лише для власного задоволення, а й для доброї справи. Закликаю кожного долучитися та пожертвувати гроші на її підтримку.

Збір коштів триває, і бігти для цього не обов’язково: зробити пожертву можна на Українській біржі благодійності.

Нагадаємо, що 2010 року маленькій Севіль Абдувалієвій лікарі поставили діагноз остеосаркома, і після кількох блоків хіміотерапії постало питання ампутації ноги. Щоб зберегти ногу, був потрібен ендопротез, але лікарі боялися, що надто тонка кістка не витримає навантаження та зламається. Зрештою, вирішили ризикнути — і операція, дякувати Богу, пройшла успішно.

31124700_1672374186187504_6385853948534861421_nЗа рік після первинного протезування дівчинці встановили новий німецький ендопротез, але вона переросла і його. Тепер права нога 17-річної Севіль довша за ліву на 5 сантиметрів, зношується здоровий колінний суглоб. Якщо не зняти навантаження, рятувати доведеться ще одну ногу. До того ж дівчина страждатиме від сколіозу. Щоб Севіль могла ходити, а не шкутильгати, їй треба встановити новий ендопротез. Його вартість — 1 500 000 гривень.

Відомі громадські, культурні та релігійні діячі, знайшли час у напруженому графіку, щоб підтримати дівчину, та сформували команду «Кримці»: 22 квітня за Севіль бігли Ахтем Сеїтаблаєв, Аніфе Куртсеїтова, Саід Ісмагілов, Ленур Іслямов, Таміла Ташева, та Рустем Скибін.

А ще бігла команда «Переможці» — люди, що самі свого часу подолали онкологію, та їхні родичі: батько та донька Михайло та Лілія Сидоренко, Юлія Савченко, Ольга Середенко. Свій внесок у боротьбу за ногу дівчини зробили й віцепрезидент Федерації тріатлону України Андрій Оністрат, а також команда лікарів Медичної мережі «Добробут» і «Масажний патруль Катуніної». Остання команда не бігла, а розминала бігунів перед виходом на дистанцію та зустрічала їх на фініші, а також збирала кошти.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи