0

Молитви про одне: вечір пам’яті до 74 річниці депортації кримських татар на Софійській площі

_IMG_9303Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов узяв участь у вечорі пам’яті до 74 річниці депортації кримських татар, що відбувся на Софійській площі Києва в п’ятницю, 18 травня. Як завважила пані Надзвичайний та повноважний посол США в Україні Марі Йованович, навіть небо лило сльози в цей день: була сильна злива. Та коли особи, задля яких на Софійській площі виставили кордон, поїхали й огорожу з охороною прибрали, пропустивши всіх охочих і зробивши захід справді народним, — з-за хмар визирнуло сонечко, що висушило мокрий одяг навіть на тих, хто був там від початку.

Власне мітинг розпочався молитвами християн і мусульман: виступити запросили Архієпископа Чернігівського й Ніжинського УПЦ КП Євстратія (Зорю),  Верховного архієпископа Києво-Галицького, митрополита Київського — предстоятеля УГКЦ Святослава (Шевчука), Муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова та Муфтія ДУМ Криму на материковій Україні Айдера Рустамова.

IMG_9255Шейх Айдер прочитав суру «Аль-Фатіха» та дуа за жертв депортації та всіх, хто зазнає 32838117_1697587703666152_6891584371451494400_nутисків на окупованих територіях сьогодні.

Муфтія Саід Ісмагілов у своєму слові сказав:

— Мир вам, шановні брати й сестри, кримські татари й українці! Сьогодні тут, на Софійській площі, ми вшановуємо пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу. Наші молитви, наші звернення до Всевишнього — за вас, за живих і за тих, хто поліг під час депортації. Хай Всевишній Аллаг благословить Україну, благословить Крим, благословить кримськотатарський народ і всю українську політичну націю! Амін.

_IMG_9282У спілкуванні після свого виступу шейх Саід додав, що подібне відзначення цієї скорботної дати на Софійській площі за участю Президента відбувається вперше, і що люди здебільшого не розійшлися, хоч і багато хто змок до нитки.

— Ми слухали виступи Президента України, Голови Меджлісу кримськотатарського народу. Зараз почнеться мітинг. Хочу сказати, що мусульмани України цілком підтримують своїх одновірців — кримських татар, як в окупованому Криму так і переселенців. Це наш братський мусульманський обов’язок, адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення) казав, що вірні подібні до цеглин однієї будівлі, отже це — наш обов’язок, це наша спільна пам’ять, наша спільна мусульманська історія України.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи